• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Росії схвалили низку законопроєктів про "контроль над інтернетом"

Депутати Держдуми РФ ухвалили у другому читанні три законопроєкти, які покликані "зробити російський інтернет більш прозорим"

ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Відповідна інформація міститься у Системі забезпечення законодавчої діяльності, інформує "ДС" із посиланням на видання Meduza.

Перший законопроєкт, який вніс депутат фракції ЛДПР Сергій Жигарєв, пропонує встановити контроль над всією рекламою, розміщеною в російському сегменті Всесвітньої мережі — Рунеті.

Згідно з документом, рекламодавці й майданчики повинні будуть передавати у Роскомнадзор відомості про всі рекламні кампанії, а відомство буде враховувати, зберігати й обробляти дані про рекламу.

Цей законопроєкт також забороняє поширювати рекламу, спрямовану на російських споживачів, на іноземному сайті, якщо Роскомнадзор ухвалив відповідне рішення.

Другий законопроєкт, який вніс "єдинорос" Антон Горєлкін, вводить обовʼязковий підрахунок всієї аудиторії російського сегмента інтернету. Організацію, яка проводитиме дослідження обсягу аудиторії, вибиратиме Роскомнадзор.

Третій законопроєкт, внесений групою депутатів на чолі з "єдиноросом" Олександром Хінштейном, зобовʼязує іноземні інтернет-компанії, Twitter, Facebook тощо, відкрити в Росії свої представництва, які будуть представляти їхні інтереси, в тому числі в судах. Хінштейн сказав, що це законопроєкт про "приземлення" іноземних соцмереж в Росії.

У разі відмови виконати вимоги російських законів на сайтах іноземних соцмереж заборонять поширювати російську рекламу, їм заборонять приймати платежі від користувачів з Росії, самі сайти приберуть з пошукової видачі, а доступ до них частково або повністю обмежать.

Як писала "ДС", раніше міністерство освіти РФ анонсувало створення так званого "білого" інтернету для школярів. Там буде "тільки контент з перевіреним вмістом", тобто таким, який було схвалено відповідними відомствами.

Також повідомлялося, що на початку лютого колишній президент та експремʼєр РФ Дмитро Медведєв заявив про готовність російської влади до відключення від інтернету.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua