• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

У Швейцарії стартує Глобальний саміт миру

У дводенному зібранні візьмуть участь представники майже сотні країн

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні у Швейцарії стартує Глобальний саміт миру щодо України, пише "ДС".

Саміт на курорті Бюргеншток триватиме два дні — 15 і 16 червня. У ньому візьмуть участь 92 країни, з них 57 представлені на найвищому рівні – президентів або прем’єр-міністрів. Ще 29 держав будуть представлені на міністерському рівні – здебільшого очільників МЗС. Шість країн направлять послів: Індонезія, Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати, Південна Африка, Філіппіни, а також Бразилія. Крім того, Бразилія і Святий Престол мають статус спостерігача, а не учасника саміту миру. Делегації з Китаю, як і очікувалось, не буде.

Долучаються також представники 8 міжнародних організацій. З міжнародних організацій у Швейцарії будуть представлені Рада Європи, ОБСЄ, Організація американських держав, всі ключові інституції ЄС (Європейська рада, Європейська комісія, Європейський парламент).

ООН і Вселенський патріархат мають статус спостерігачів.

Росія, яку на саміт не запросили, усіляко намагалася його зірвати. Медіа писали, що вона погрожувала деяким країнам. Путін вчора висунув свої вимоги для переговорів, які однозначно неприйнятні для України. РФ і Китаю на саміті не буде. Від США приїдуть віцепрезидент Каміла Гарріс і радник з нацбезпеки Джейк Салліван. 

Завдання Саміту — сформувати справедливі умови для подальших мирних переговорів з Росією, а також продемонструвати всім, що в сучасному світі не можна досягати цілей війною.

Саміт присвятять розробці рамок, щоб стимулювати майбутній мирний процес. Учасники мають сформулювати спільну переговорну позицію, яку передадуть Росії.

"Як відповідальна світова більшість, разом ми маємо докласти всіх зусиль, щоб покласти край війнам, агресіям і колоніальній окупації та унеможливити їхнє повторення. Упевнений, що всі люди світу хочуть справедливого миру та поваги до кожної нації. Саме тому формат Саміту передбачає можливість для кожної нації продемонструвати своє лідерство в досягненні спільних цілей. Голос відповідальної світової більшості здатен наблизити мир і відновити повну силу Статуту ООН", — наголосив напередодні президент України Володимир Зеленський.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua