• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У США вимикають "друкарський верстат", щоб подолати рекордну інфляцію

Федеральна резервна система США вирішила збільшити вдвічі темпи програми викупу активів та допустила три підвищення ставки у 2022 році

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в офіційному пресрелізі ФРС, повідомляє "ДС".

Глава ФРС Джером Пауелл у своєму виступі дав зрозуміти, що регулятор при продовженні зростання інфляції буде готовий піти на рішучі кроки і згадав про обговорення наступного ходу у бік посилення політики — початку скорочення балансу ФРС.

Американський регулятор вирішив прискорити згортання програми стимулювання економіки – він скорочуватиме покупку облігацій на ринку на 30 млрд на місяць замість 15 млрд доларів, що планувалися. З такими темпами "друкарський верстат" "вимкнуть" до березня 2022 року.

ФРС також поновила точковий графік прогнозів. Тепер із нього випливає, що більшість членів ФРС готові до підвищення ставки щонайменше тричі на наступний рік.

Попередній графік, опублікований у вересні, показував, що 9 із 18 керівників ФРС очікують на одне підвищення ставки у 2022 році, троє з них припускали, що ставка буде збільшена двічі.

Риторика ФРС стала більш "яструбиною" у зв'язку з прискоренням інфляції в США, що триває: у листопаді цей показник склав 6,8% у річному вираженні, що є максимумом за останні 39 років.

Високу інфляцію Пауелл вважає основним ризиком для економіки США зараз. Наближення інфляції до цільових 2% Пауелл очікує не раніше кінця наступного року.

Також Пауелл заявив, що комітет ФРС почав обговорювати скорочення її балансу. Це може бути наступним кроком у бік посилення грошово-кредитної політики.

З березня 2020 року баланс ФРС збільшився більш ніж удвічі за рахунок програми викупу облігацій — з 4,2 трлн доларів до майже 8,7 трлн доларів.

Нагадаємо, національний банк України у середу, 16 грудня, встановив курс гривні до долара США на рівні 27,19 грн/долар.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua