• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У світі викидають понад 900 млн тонн їжі на рік

Щорічно у всьому світі викидають 923 млн тонн їжі, що становить 17% продуктів, доступних споживачам в магазинах і домашніх господарствах

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить доповідь ООН по навколишньому середовищу про Індекс харчових відходів, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Як пише BBC, близько 60% цих відходів викидають люди зі своїх будинків, а не ресторани або інші установи.

У доповіді ООН підкреслюється глобальна проблема, яка "набагато серйозніше, ніж передбачалося раніше". Так, 923 мільйони тонн їжі викидається даремно щорічно, могли б заповнити 23 мільйони 40-тонних вантажівок, якими можна було б "облетіти Землю сім разів".

Раніше викидання їжі вважалося проблемою виключно багатих країн, оскільки споживачі купували більше, ніж могли з'їсти, однак дослідження показало, що тепер значні харчові відходи є всюди. Дані, що дозволяють розрізняти відходи їстівної їжі і її неїстівних частин, таких як кістки і раковини, були доступні тільки для країн з високим рівнем доходів. В ООН відзначили, що країни з низьким рівнем доходів, ймовірно, витрачають набагато менше їстівної їжі.

У той же час під час пандемії в Великобританії кількість побутових відходів скоротилася. Благодійний фонд сталого розвитку і партнерська організація ООН Wrap заявили, що люди стали більш ретельно планувати свої покупки і харчування.

ООН закликала країни взяти на себе зобов'язання по боротьбі з відходами та скоротити їх удвічі до 2030 року, оскільки зайві відходи також впливають на стан біорізноманіття та забруднення світу. Крім того, надмірна їжа відповідальна за 8-10% викидів парникових газів.

"Якби харчові відходи були країною, вона була б третім за величиною джерелом викидів парникових газів на планеті", — підсумували автори дослідження.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua