• USD 28.8
  • EUR 32.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Євросоюзі схвалили ліки від коронавірусу

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило пігулки від коронавірусу виробництва компанії Pfizer

Реклама на dsnews.ua

Про це заявили в EMA, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Комітет EMA з лікарських засобів видав рекомендації щодо використання Paxlovid (PF-07321332 і ритонавір) для лікування COVID-19. Ліки, які ще не зареєстровані в ЄС, можна використовувати для лікування дорослих з COVID-19, які не потребують додаткового кисню та мають підвищений ризик прогресування до тяжкого захворювання", — йдеться у повідомленні.

EMA оприлюднила цю рекомендацію, щоб підтримати національні органи влади, які можуть ухвалити рішення про можливе раннє використання препарату до отримання дозволу на маркетинг, наприклад в умовах невідкладного використання, у світлі зростання рівня зараження та смертності від COVID-19 у всьому ЄС.

Paxlovid слід вводити якнайшвидше після встановлення діагнозу COVID-19 та протягом п'яти днів після початку симптомів. Дві діючі речовини препарату, PF-07321332 та ритонавір, які випускаються у вигляді окремих таблеток, слід приймати разом двічі на день протягом п'яти днів.

Як повідомляла "ДС", на початку листопада у США закінчилися випробування експериментальних противірусних пігулок Pfizer Inc проти COVID-19. Їх припинили раніше запланованого терміну, бо препарат показав добрий результат.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua