• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Вчені з Китаю заявили про новий коронавірус, небезпечний для людини: що відомо про NeoCoV

Виявлений в Африці коронавірус NeoCoV має схожі принципи проникнення в клітини з SARS-CoV-2, тому потенційно може нести небезпеку для людини

Вчені з Китаю заявили про новий коронавірус$
Вчені з Китаю заявили про новий коронавірус$
Реклама на dsnews.ua

NeoCoV був виявлений у кажанів в ПАР і поки циркулює в цій популяції, але він володіє прихованим потенціалом мутувати, передає "ДС" із посиланням на bioRxiv.

Вчені пишуть, що NeoCoV є близьким родичем коронавірусу MERS-CoV, збудника близькосхідного респіраторного синдрому, спалах якого був зафіксований в 2010-х роках.

"У цьому дослідженні ми несподівано виявили, що NeoCoV і його близький родич PDF-2180-CoV можуть ефективно використовувати деякі типи ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (АСЕ2, рецептор, через який деякі коронавіруси потрапляють в організм) кажана і, що менш сприятливо, ACE2 людини для проникнення в організм", — пишуть вчені.

Дослідження описує перші випадки використання АСЕ2 "родичами" коронавірусу MERS-CoV. Це виявляє "потенційну загрозу біобезпеки", зазначають вони.

Як писала "ДС", станом на ранок 27 січня в Україні зафіксована рекордна кількість випадків коронавірусної хвороби — 32 393, це на 8072 більше, ніж напередодні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua