• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна і Клінтон: Близький до Трампу сенатор зустрічався з українським екс-дипломатом

Реклама на dsnews.ua
Американський сенатор-республіканець Рон Джонсон у липні зустрівся з колишнім працівником посольства України в США Андрієм Теліженко

Вони обговорювали співпрацю Національного комітету Демпартії США з окремими українськими чиновниками в 2016 році по збору компромату на тодішнього главу кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, передає "ДС" з посиланням на The Washington Post.

Теліженко розповів, що його зустрічав з Джонсоном відбулася на Капітолійському пагорбі і тривала на Капітолійському. Також дипломат близько п'яти годин спілкувався з працівниками Сенату.

За словами екс-дипломата, він не може згадати точну дату зустрічі, але на його сторінці в Facebook є спільне з Джонсоном фото, опубліковане 11 липня.

"Я був у Вашингтоні, і сенатор Джонсон дізнався, що я в окрузі Колумбія, і персонал подзвонив мені і захотів зустрітися зі мною", - сказав Теліженко, зазначивши, що погодився на зустріч.

Людина, близька до Джонсона, підтвердив, що співробітники одного з його комітетів зустрілися з Теліженко в рамках розслідування ФБР про втручання у вибори президента США 2016 року, однак відмовився підтвердити участь сенатора в переговорах.

WP зазначає, що ця зустріч вказує на зростаючу роль Джонсона як члена Конгресу, який вкрай активно задіяний в історії з можливим наданням тиску на Україну. Джонсон також є головою підкомітету Сенату з питань Європи та регіонального співробітництва в галузі безпеки, заступник голови Українського кокусу в Сенаті, а також керівником комітету з питань внутрішньої безпеки.

Крім того, два свідка в рамках розслідування тиску на Україну вказали на значимість Джонсона, оскільки він імовірно був обізнаний про всіх деталях рішення Трампом призупинити надання Україні допомоги в розмірі $400 млн. Тому Джонсон може стати цінним свідком для членів Палати представників, які ведуть розслідування.

Положення Джонсона ускладнюється його подвійною роллю - як союзника як Трампа, так і України.

Він був активним прихильником надання Україні Штатами військової допомоги принаймні з 2015 року.

Нагадаємо, на початку вересня Рон Джонсон, а також його колега Кріс Мерфі (демократ) відвідали з візитом Україну, зустрівшись з президентом Володимиром Зеленським. Сторони, серед іншого, обговорювали блокування Києву військової допомоги.

    Реклама на dsnews.ua