• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Україні щомісяця потрібно надавати до $5 млрд, — голова МВФ

Потреби України у щомісячному зовнішньому фінансуванні можуть становити близько $3 млрд протягом 2023 року. Але ця сума може збільшитись і до $5 млрд

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва на Міжнародній конференції експертів з відновлення України у Берліні під егідою Німецького головування G7 та Європейської комісії, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Найкращий сценарій на наступний рік буде таким, що 3 млрд доларів щомісячно, але коли йдеться про те, що і надалі треба імпортувати газ і треба відновити інфраструктуру, то тоді ця потреба може підвищитися і до 4 млрд доларів. А якщо руйнування будуть ще сильнішими, то може доходити і до 5 млрд доларів на місяць", — сказала Георгієва.

Вона також висловила захоплення щодо того, як українська влада стабільно виконує державні функції.

Георгієва також зазначила, що міжнародне співтовариство теж відповідально повело себе, і за потреби України в $5 млрд на місяць у 2022 році вони заявили про виділення $35 млрд, з яких більшість уже було виділено.

У свою чергу, президент Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо зазначила, що нещодавно відвідала Україну і була вражена, як активно працюють люди в такі складні часи.

"Важливо не лише дивитися на відновлення у довгостроковий перспективі, а подивитися, що можна вже зараз робити і як можна вплинути", — зазначила вона.

А також запевнила, що фінансовий інститут, який вона очолює, робитиме все можливе для підтримки України.

У свою чергу, президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр наголосив, що треба діяти вже зараз, зокрема, відновлювати зруйновану інфраструктуру в Україні, допомагати підприємствам, які працюють у жахливих умовах.

Як повідомляла "ДС", 3 жовтня Євросоюз та Україна підписали Меморандум про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро.

13 жовтня Україна отримала від МВФ $1,3 млрд додаткового екстреного фінансування.

17 жовтня місія Міжнародного валютного фонду по Україні розпочала свою роботу у Відні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua