• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

В Албанії спалахнули протести, демонстранти вимагають відставки прем'єра

Після публікації розслідування італійських журналістів про причетність прем'єра Албанії Еді Рами до організованої злочинності та корупції в країні спалахнули протести з вимогою відставки політика

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Bloomberg, передає "ДС".

У виданні пишуть, що двоє правоохоронців отримали поранення, коли демонстрації під стінами парламенту в центрі столиці Тирани "набули насильницького характеру", а більшість партії Рами в парламенті відхилила пропозицію опозиції про проведення дебатів.

Низка депутатів закликали прем'єра піти у відставку через репортаж італійського державного мовника Rai 3, в якому очільника уряду звинувачують у корупції.

Частина репортажу Rai включає розмову на камеру з колишнім віцепрем'єром Арбеном Ахметаджем, який живе за кордоном. В ній експосадовець розповідає про мережу злочинних угруповань, які наживаються на торгівлі наркотиками в Європі та відмивають кошти через будівельний сектор країни.

"Існує координація між мафіозними організаціями. Вони не конфліктують, тому що Еді Рама попросив їх уникати неприємностей", – сказав Ахметадж.

Репортаж викликав обурення в опозиції Албанії. Організатори протесту планують нову акцію наступного тижня.

Сам Рама рішуче заперечив звинувачення, висунуті колишнім заступником албанського прем'єра в репортажі Rai. Він звинуватив його автора в експлуатації західноєвропейських стереотипів проти балканської нації.

"Албанія вже не та, що раніше, але ті, хто звик ставитися до нас як до країни третього світу, не можуть пробачити нашого прогресу", – сказав очільник уряду.

Як писала "ДС", 31 травня в Албанії пройшли слухання комісії парламенту із зовнішньої політики, на яких заслухали кандидата на посаду посла країни в Україні Ернала Філо.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua