• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У ЄС схвалили створення "Асоційованого тріо" України, Грузії і Молдови

Європейський Союз поважає і розділяє прихильність європейській інтеграції України, Грузії та Молдови, які напередодні створили "Асоційоване тріо"

Давид Залкаліані, Дмитро Кулеба, Ауреліу Чокой під час підписання меморандуму
Давид Залкаліані, Дмитро Кулеба, Ауреліу Чокой під час підписання меморандуму / twitter.com/DmytroKuleba
Реклама на dsnews.ua

Про це у вівторок у Брюсселі агентству Інтерфакс-Україна заявив речник дипломатичної служби ЄС Петер Стано, повідомляє "ДС".

"Європейський Союз визнає європейські прагнення та європейський вибір асоційованих партнерів — Грузії, Республіки Молдова та України. Ці країни є близькими сусідами ЄС і партнерами в межах Східного партнерства. Всі наші сусіди суверенні й незалежні. Ми поважаємо їхній вибір, пріоритети зовнішньої політики і стратегічні цілі, зокрема підписання між ними меморандуму щодо посилення співпраці в галузі європейської інтеграції", — запевнив він.

За словами представника дипломатичної служби, ЄС за допомогою наявних угод про асоціацію, включаючи поглиблені і всеосяжні зони вільної торгівлі, "розділяє прихильність" зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції з цими країнами.

"Європейський Союз підтримує кожну з цих країн в їхніх процесах реформ і перетворень, вкладаючи значний час, фінансову і технічну допомогу для того, щоб забезпечити відчутні блага і поліпшення життя громадян. Ми зосереджені на повному виконанні наших відповідних угод про асоціацію, щоб повною мірою використовувати надані ними можливості", — наголосив Стано.

Нагадаємо, у понеділок, 17 травня, глави МЗС України, Грузії і Молдови Дмитро Кулеба, Давид Залкаліані і Ауреліу Чокой відповідно підписали у Києві тристоронній меморандум про початок посиленого співробітництва з питань європейської інтеграції "Асоційоване тріо".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua