• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

В Європі закликали три країни розблокувати українське зерно

Європейська комісія закликала Польщу, Словаччину та Угорщину зайняти конструктивну позицію щодо імпорту зернової продукції з України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила представниця Єврокомісії, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми знаємо про оголошення деяких держав-членів щодо односторонніх заходів (щодо заборони на імпорт зерна з України — ред.). Зараз важливо, щоб усі країни працювали в дусі компромісу та конструктивно взаємодіяли", — сказала вона.

Польща, Словаччина та Угорщина оголосили, що збережуть власні обмеження на імпорт українського зерна попри рішення Єврокомісії.

"Зараз ми зосереджені на тому, щоб запрацювала нова система, про яку ми нещодавно оголосили", — сказала речниця Єврокомісії, додавши, що зустріч із представниками всіх зацікавлених країн ЄС у понеділок дасть можливість продовжити обговорення цього питання.

Як писала "ДС", президент України Володимир Зеленський заявив, що подальші обмеження щодо експорту зерна з України — це примноження наслідків від руйнувань, які завдають російські терористи.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка заявив, що у разі продовження заборони на експорт зерна чи введення нових обмежень із боку Євросоюзу Україна звернеться з позовом до Світової організації торгівлі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua