• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

В Євросоюзі почали видавати COVID-сертифікати: список країн

Сім країн Європейського союзу (Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія і Польща) почали видавати сертифікати про проходження вакцинації від коронавірусу

У семи країнах ЄС почали видавати COVID-сертифікати
У семи країнах ЄС почали видавати COVID-сертифікати
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Єврокомісії у вівторок, 1 червня, передає "ДС".

"Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія і Польща почали видавати перші сертифікати ЄС, в той час як деякі країни вирішили запустити цифровий сертифікат тільки тоді, коли всі функції будуть розгорнуті по всій країні", — йдеться у повідомленні.

Сертифікат, запропонований Єврокомісією для відновлення безпечних поїздок цього літа, буде безкоштовним. Також він буде доступним в електронному та паперовому форматах.

"Він буде доказом того, що людина була вакцинована проти Covid-19, отримала негативний тест або видужала від інфекції", — додали в ЄК.

"Сім держав-членів — гарний початок. Я закликаю інших наслідувати їх як можна швидше. Своєчасна підготовка дозволить повністю запустити систему до 1 липня — коли пропозиція вступить в силу, і ЄС вчасно відкриється цього літа", — сказав комісар по внутрішньому ринку Тьєррі Бретон.

Як повідомляла "ДС", Україна та Європейський союз погодили питання взаємного визнання "паспортів вакцинації".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua