• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В Ізраїлі вивчатимуить вплив четвертої дози COVID-вакцини Pfizer

Найбільша лікарня Ізраїлю — "Шиба" в Тель-Хашомері — розпочне дослідження щодо визначення можливих переваг отримання четвертої дози вакцини проти COVID-19 американської фармацевтичної компанії Pfizer

Логотип Pfizer
Логотип Pfizer / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Дослідження медцентр проводитиме під керівництвом директора відділу епідеміології інфекційних захворювань Гілі Регев-Йохай. Дослідження допоможе з’ясувати, чи підвищує додаткове щеплення рівень антитіл у людини, передає "ДС" з посиланням на The Jerusalem Post.

Видання вказує, що добровольцями, ймовірно, стануть працівники лікарні, які вже беруть участь в іншому дослідженні. Їх тестуватимуть по кілька разів до і після введення четвертої дози. Точна кількість учасників дослідження поки невідома.

Лікарня звернулася до Гельсінського комітету Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю з проханням провести випробування — все ще очікують на остаточне схвалення.

Ізраїль — країна, яка першою у світі запровадила третю дозу вакцини проти коронавірусу. Ведення четвертої, навіть у межах клінічного випробування, було б безпрецедентним випадком.

Водночас Центри контролю та профілактики захворювань США оновили свої рекомендації наприкінці жовтня. Там ідеться про те, що люди з помірним або серйозним імунодефіцитом, які отримали три щеплення як основну дозу, можуть мати ще й бустерну.

Як повідомляла "ДС", ізраїльські дослідники встановили, що щеплення від COVID-19 трьома дозами вакцини Pfizer забезпечує значний рівень захисту від нового штаму "Омікрон".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua