• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У Нідерландах зафіксовано смерть жінки після щеплення вакциною AstraZeneca

У Нідерландах померла жінка, яка раніше отримала щеплення від коронавірусної інфекції виробництва шведсько-британської компанії AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca
Вакцина AstraZeneca / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє дослідний центр Lareb, який спеціалізується на виявленні побічних ефектів від вакцинації, передає "ДС".

Зазначено, що смерть наступила в результаті тромбоемболії легеневої артерії і зниження кількості тромбоцитів (емболії легенів).

Всього після препаратом вакцинації AstraZeneca у п'яти жінок у віці від 25 до 65 років виявили тромбоз і низьку кількість тромбоцитів.

За даними Lareb, ці п'ять випадків припадають на 400 тисяч вакцин. Симптоми тромбозу і зниження рівня тромбоцитів виникли між сьомим і десятим днями після щеплення.

Як писала "ДС", ряд країн припинила використання COVID-вакцини AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні наслідки — виникнення тромбів. Про смертельні випадки після вакцинації препаратом AstraZeneca повідомляли в Грузії і Данії.

Так, у Великій Британії виявили 30 випадків тромбозу у пацієнтів після щеплень даною вакциною.

Нагадаємо, раніше німецькі експерти заявили, що люди молодше 60 років, не повинні отримувати другу дозу вакціниAstraZeneca.

Німеччина з 31 березня на національному рівні призупинила використання цієї вакцини для людей у віці до 60 років.

Крім того, через збільшення внутрішнього попиту Індія призупинила експорт вакцини CoviShield, яка проводиться Інститутом сироватки крові (Індія) за ліцензією компанії AstraZeneca. Саме цим препаратом вакцинують українців.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua