• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

В Польщі на день незалежності пройшов антисемітський марш: в уряді та Ізраїлі обурені (ФОТО, ВІДЕО)

11 листопада на День незалежності Польщі в Каліші пройшов марш націоналістів під радикальними антисемітськими гаслами. Поліція на події не реагувала, натомість польське МЗС та Ізраїль акцію різко засудили

Реклама на dsnews.ua

Учасники маршу у Каліші вийшли на площу Ринок, де спалили копію Калішського статуту – привілею для євреїв від 1264 року, передає "ДС" з посиланням на Onet.

Марш націоналістів у Каліші був сповнений антисемітських гасел таких як "Смерть євреям", "Ми поженемо польськомовну голоту в Ізраїль". Під час символічного спалення давнього привілею, учасники акції вигукували: "Це є Польща, а не Полін (назва Польщі мовою їдиш, — ред.)".

На площі були присутні поліцейські та представник мера Каліша. Прокуратура знала про проведення акції, проте зібрання націоналістів ніхто не переривав.

Лідери маршу — Пьотр Рибак, відомий спаленням опудала єврея у Вроцлаві, та проросійський актор Войцех Ольшанський, який використовує псевдонім Александр Яблоновський – були оштрафовані лише за нецензурну лексику.

Речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна засудив марш у Калуші, заявивши, що річницю відновлення незалежності 11 листопада використали для розпалювання ненависті, антисемітизму, ксенофобії та релігійної нетерпимості.

Згодом міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід різко розкритикував антисемітську акцію націоналістів, яка відбулася в польському Каліші 11 листопада, у День незалежності країни.

"Жахливий антисемітський інцидент у Польщі нагадує кожному єврею про силу ненависті, яка існує у світі", — написав міністр у своєму Twitter. Глава ізраїльської дипломатії також написав, що вітає реакцію польського уряду на антисемітські події в Каліші. 

"Однозначне засудження польською владою є важливим і необхідним. Я вітаю їх слова осуду і очікую від польського уряду безкомпромісних дій проти тих, хто брав участь у цьому шокуючому акті ненависті", — сказав Лапід.

Нагадаємо, нещодавно у центрі Кракова невідомі провокатори спаплюжили пам’ятник главі Другої Речі Посполитої Юзефу Пілсудському та легіонерам. Вандали розмалювали пам'ятник жовтою та синьою фарбою та залишили образливу записку українською мовою, написану із помилками.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua