• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Польщі розповіли, як Росія намагається заблокувати ПДЧ для України

Росія намагається завадити наданню Україні плану дій щодо членства в НАТО, в тому числі і за допомогою стягування військ до кордону

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі польського телебачення голова бюро міжнародної політики президента Польщі Кшиштоф Щерський, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Україна намагається отримати на найближчому саміті НАТО План дій щодо членства… Зараз Росія намагається зупинити процес відкриття дверей для України до НАТО", — підкреслив Щерський.

Він зазначив, що схожа ситуація була в 2008 році, коли Грузія і Україна намагалися отримати ПДЧ і в звʼязку з цією ситуацією тоді різко зросла напруга на лінії Росія-Грузія.

На його переконання, зараз Росія "використовує війська з політичною метою, аби здійснювати тиск на Україну". Втім, як зазначив Щерський, така ситуація "дуже легко може вийти з-під контролю".

Як зазначив представник канцелярії президента Польщі, ескалація в російсько-українському конфлікті підвищує ставки в грі на лінії НАТО-Росія і США-Росія.

У той же час Щерський запевнив, що Польща зараз може вважати себе безпечною, оскільки Варшава має союзницькі гарантії про колективну оборону, а підрозділи країн НАТО дислокуються на території країни.

Як повідомляла "ДС", міністр оборони України Андрій Таран заявив, що Україна дуже багато зробила на шляху до членства в Північноатлантичному альянсі. Головним елементом продовження цього процесу є отримання Плану дій щодо членства вже в цьому році.

Президент України Володимир Зеленський під час візиту в Париж заявив, що розраховує почути на саміті НАТО підтримку надання Плану дій щодо членства.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua