• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В РФ обіцяють оскаржити рішення суду про передачу "скіфського золота" Україні

В РФ готуються оскаржити рішення Апеляційного суду Амстердама, який постановив, що колекція "скіфського золота" з музеїв окупованого Росією Криму належить Україні

В РФ обіцяють оскаржити рішення суду про передачу "скіфського золота" Україні
В РФ обіцяють оскаржити рішення суду про передачу "скіфського золота" Україні
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник голови робочої групи з міжнародно-правових питань за постійного "представництва Криму" за президента РФ Олександр Молохов, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Рішення Апеляційного суду Амстердама з питання належності "скіфського золота" не є до кінця правовим, носить переважно політизований характер", — заявив Молохов.

Він вважає, що це рішення грубо порушує "права народу Криму" на доступ до власної культурної спадщини.

"Я сподіваюся, найближчим часом буде подано касаційну скаргу до Верховного суду Нідерландів і виконання цього рішення буде припинено", — зазначив Молохов, додавши, що над подачею скарги працює команда нідерландських юристів."

Перший заступник голови комітету російської Ради федерації з міжнародних справ Владімір Джабаров заявив, що "скіфське золото" має бути повернуто до Криму, який "є суб'єктом РФ".

"Це рішення абсолютно політизоване, тому що "скіфське золото" походить з Криму. Крим є суб'єктом РФ, і воно має бути повернене на місце його постійного зберігання", — сказав Джабаров, додавши, що рано чи пізно "скіфське золото" має повернутися до РФ".

Нагадаємо, апеляційний суд в Амстердамі ухвалив передати "скіфське золото" Україні, а не у музеї окупованого Росією Криму.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський заявив, що Україна завжди повертає своє – спочатку поверне "скіфське золото", а потім і окупований Росією Крим.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua