• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

У Росії авіаперевізники розбирають літаки на запчастини, — ЗМІ

Російські авіакомпанії, зокрема державний "Аерофлот", починають розбирати на запчастини літаки через відсутність запасних частин. До цього призвели санкції проти РФ

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили кілька джерел агентства Reuters у галузі, передає "ДС".

Відомо, що щонайменше Sukhoi Superjet 100 та Airbus A350, які експлуатуються "Аерофлотом", в даний час розбираються. При цьому Airbus є практично новим. А з Sukhoi зняли двигун для іншого Superjet 100.

Крім того, "Аерофлот" взяв запчастини з Boeing 737 та Airbus A320, оскільки вони знадобилися для інших лайнерів компанії аналогічних моделей.

Технології, встановлені на новітніх літаках A320neo, A350, Boeing 737 MAX та 787, потребують постійного оновлення. За словами західних джерел, протягом року після набрання чинності санкціями зберегти сучасні літаки в експлуатації буде складно.

За підрахунками Reuters, що базуються на даних Flightradar24, з кінця липня не злітали близько 50 літаків (15%) парку "Аерофлоту". За даними Flightradar24, три із семи літаків Airbus A350, у тому числі й один "донор" запчастин, не злітали близько трьох місяців.

Як повідомляла "ДС", у травні американські експерти прогнозували, що "Аерофлот" через санкції зіткнеться з дефіцитом запчастин і через три місяці буде змушений розбирати літаки на запчастини.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua