• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Росії сказали, коли завершать будівництво "Північного потоку-2"

Віцепрем'єр Російської Федерації Олександр Новак заявив, що газопровід "Північний потік 2", за інформацією оператора проєкту Nord Stream 2 AG, буде добудований у 2021 році

Будівництво "Північного потоку-2"
Будівництво "Північного потоку-2"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні РІА "Новости", передає "ДС".

"За тією інформацією, якою ми від оператора володіємо, в цьому році це буде", — відповів він на питання про те, чи може "Північний потік 2" бути добудований влітку.

Новак, однак, зазначив, що більш точною інформацією володіє тільки безпосередньо сама компанія Nord Stream 2 AG, яка реалізує будівництво.

Раніше в квітні глава комітету Держдуми з енергетики, координатор депутатської групи зі звʼязків з Бундестагом Павел Завальний заявив, що завершення будівництва "Північного потоку 2" очікується не пізніше літа, і є надія на отримання Німеччиною першого газу по цьому трубопроводу також в цей термін.

"Північний потік 2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Проти проєкту активно виступають США, а також Україна і низка країн ЄС.

За даними оператора проєкту Nord Stream 2 AG на 31 березня, "Північний потік 2" був побудований на 95%.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ України і Польщі попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проєкту газопроводу "Північний потік-2". Згодом, 22 лютого, стало відомо, що міністерство фінансів США оголосило про запровадження додаткових санкцій проти Росії через будівництво газопроводу Nord Stream 2 до Німеччини.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що завершення будівництва магістрального газопроводу "Північний потік-2" може розвʼязати руки російському керівництву в агресії проти України, оскільки газопроводи "Північний потік" і "Північний потік-2" є політичними проєктами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua