• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У ЗМІ потрапив контракт про торгівлю боєприпасами між Іраном і Росією

ЗМІ отримали доступ до імовірного контракту, який може бути першим доказом того, що Іран продавав боєприпаси Росії для її війни проти України

У ЗМІ потрапив контракт про торгівлю боєприпасами між Іраном і Росією
У ЗМІ потрапив контракт про торгівлю боєприпасами між Іраном і Росією
Реклама на dsnews.ua

Відповідний документ опублікувало видання Sky News, передає "ДС".

У документі, датованому 14 вересня 2022 року, йдеться про зразки артилерійських і танкових снарядів і ракет різного розміру на загальну суму трохи більше 1 млн доларів.

Джерело також передало виданню п'ять сторінок нібито пов'язаного контракту, який містить стволи для танка Т-72 і стволи для гаубиці, а також снаряди до неї. Ця угода коштувала близько 740 000 доларів США.

"Це контракт між іранцями і росіянами щодо боєприпасів… Ми вважаємо, що він на 100% автентичний" – стверджує джерело в органах безпеки Британії.

Зазначається, що Sky News ознайомило прем'єра України Дениса Шмигала із документом під час його візиту до Великої Британії у травні. Київ і Лондон заявили, що планують розслідувати автентичність матеріалу і вживатимуть заходів, якщо буде встановлено, що він заслуговує на довіру.

"Ми підозрювали, що відбувається щось подібне. Як тільки ми перевіримо це належним чином, ми зможемо діяти відповідно ", – сказав посол України в Британії Вадим Пристайко.

"Коли нам буде надана інформація, ми будемо намагатися оцінити її і підтвердити. І, звичайно, ми будемо приймати рішення на основі цього…

Там, де у нас є докази того, що Іран надав військову підтримку Росії в її спробі вторгнення в Україну, ми вжили заходів і, звичайно, завжди будемо робити те ж саме", – зазначив глава МЗС Британії Джеймс Клеверлі

Як писала "ДС", 29 травня Верховна Рада України погодила запровадження санкцій проти Ірану на 50 років.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua