• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Єгипті зібралися розширювати Суецький канал

Управління Суецького каналу (SCA) планує розширити і поглибити південну ділянка водного шляху там, де китайський контейнеровоз Ever Given сів на мілину і 6 днів блокував судноплавство

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава SCA Усама Рабі, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

За словами Рабі, SCA планує розширити найпівденніший 30-кілометрову (18-мильну) ділянку водного шляху між містом Суец і районом Біттер-Лейкс на 40 метрів (130 футів) на схід. Він також планує поглибити цю ділянку на 6 футів — до 72 футів.

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі, який був присутній на презентації проекту, заявив, що роботи мають бути завершені максимум за 24 місяці.

Рабі додав, що друга смуга каналу, що відкрилася в 2015 році для забезпечення двостороннього руху, буде розширена на 10 км на південь від Великого Гіркого озера, щоб досягти загальної довжини 82 км і дозволити проходити більшій кількості судів.

Нагадаємо, китайський контейнеровоз Ever Given, який 24 березня сів на мілину і перекрив Суецький канал, став причиною величезного затору.

Як писала "ДС", 29 березня судно вдало зняли з мілини близько 4:30 за місцевим часом (5:30 за Києвом). Пізніше президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі повідомив, що Суецький канал розблоковано. Навігацію кораблів в Суецькому каналі було відновлено.

1 квітня з контейнеровоза Ever Given дістали "чорний ящик". 13 квітня влада Єгипту заарештувала контейнеровоз.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua