• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Вибухи в Чехії: глава МВС відкинув спроби Земана виправдати Кремль

Міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек заявив, що слідство у справі про вибух складів боєприпасів в 2014 році в Врбетіце розглядає тільки версію з диверсією російських спецслужб

Реклама на dsnews.ua

Так він прокоментував місцевим ЗМІ заяву президента країни Мілоша Земана, який засумнівався в причетності РФ до вибухів, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

"Як мені відомо, у справі є одна слідча версія. Докази такі очевидні, що я переконаний, що це справді відбулося", — сказав Гамачек.

Нагадаємо, увечері 17 квітня на терміново зібраній пресконференції керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації диверсії. Йдеться про вибух, який стався ще 16 жовтня 2014 року на військових складах і призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів.

За словами чеського премʼєра Андрія Бабіша, є обґрунтована підозра в причетності до вибуху офіцерів російської спецслужби ГРУ. За даними чеських ЗМІ, диверсія була здійснена швидше для зриву постачання зброї, в тому числі для України.

За причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова і Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів в Великобританії.

Проросійський президент Чехії Мілош Земан заявив, що поки немає ніяких доказів причетності російських агентів до підриву складів. Він розглядає дві версії інциденту, зокрема — непрофесійне поводження з вибуховими матеріалами.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua