• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Вірменія обіцяє не арештувати Путіна в разі візиту

Єреван дослухався до "побоювань" Росії через можливі наслідки ратифікації Римського статуту. Вірменія не має наміру виконувати ордер на арешт Владіміра Путіна, який видав Міжнародний кримінальний суд

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцеспікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян в інтерв’ю агенції "Арменпресс", передає "ДС".

Віцеспікер вірменського парламенту зазначив, що уряд країни ухвалив рішення приєднатись до Римського статуту в грудні 2022 року у відповідь на "агресію Азербайджану щодо суверенних територій Вірменії", й саме тоді його почав вивчати вірменський Конституційний суд.

"Я маю на увазі, рішення Конституційного суду не визнає винним нікого, ні в якому питанні і не вимагає кроків до арешту будь-кого. А уряд Вірменії в грудні 2022 року, звісно, не міг ні вгадати, ні передбачити ймовірність і зміст конкретних рішень Міжнародного кримінального суду в березні", – підкреслив Аршакян.

Він окремо уточнив, що "в правлячої партії і команди немає наміру або бажання" арештовувати Путіна в разі його візиту у Вірменію.

"Не далі як сьогодні ми підписали з іншою країною угоду, згідно з якою Римський статут не вплине на наші двосторонні відносини. Таке врегулювання може бути і з Росією. Але це всього лише один із варіантів. Є й інші варіанти", – сказав віцеспікер парламенту Вірменії.

"Зрозуміло одне: ми почули побоювання, висловлені Російською Федерацією, і я думаю, що ми зможемо домогтися того, щоб забезпечення подальшого процесу, пов'язаного з Римським статутом, не завдавало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією і Росією", – додав він.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua