• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.4
Спецпроєкти

Витік документів: США незадоволені поблажливістю Гутерріша до Кремля

Керівництво США вважає, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш дуже часто готовий йти на компроміс з Росією

Реклама на dsnews.ua

Декілька документів описують приватне листування між Гутеррішем і його заступником, передає "ДС" з посиланням на ВВС.

Документи містять відверті спостереження за позицією Гутерріша щодо війни в Україні.

Один документ, що просочився, присвячений Чорноморській зерновій ініціативі, укладеній за посередництва ООН і Туреччини, для запобігання голоду в країнах глобального півдня.

"Гутерріш підкреслив свої зусилля щодо покращення експортних можливостей Росії, навіть якщо це стосується російських юридичних чи фізичних осіб, які перебувають під санкціями", — йдеться у документі.

Це говорить про те, що Гутерріш настільки прагнув зберегти угоду, що був готовий піти назустріч інтересам Росії.

Його дії, згідно з оцінкою, "підірвали ширші зусилля щодо притягнення Москви до відповідальності за її дії в Україні".

Посадовців ООН обурило припущення, що провідний дипломат світу виявляє м'якість по відношенню до Москви.

"Генеральний секретар довгий час працював на цій посаді і був в центрі уваги громадськості. Його не дивує той факт, що люди шпигуть за ним і підслуховують його особисті розмови. Що дивно, то це посадові злочини чи некомпетентність, які дозволяють спотворювати такі особисті розмови та робити їх надбанням громадськості", — заявив прессекретар Гутерріша Стефан Дюжаррик.

Відмовившись коментувати документи, що просочилися, один високопосадовець сказав, що ООН "рухає необхідність пом'якшити вплив війни на найбідніші верстви населення світу".

"Це означає робити все можливе, щоб знизити ціни на продукти харчування… і забезпечити доступність добрив для тих країн, які найбільше їх потребують", — сказано в повідомленні.

Посадовці ООН явно незадоволені американською інтерпретацією зусиль Гутерріша. Вони кажуть, що Гутерріш чітко висловив свою незгоду з війною Росії.

В іншому документі, датованому серединою лютого, описується відверта розмова між Гутеррішем та його заступником Аміною Мохаммед. У ньому Гутерріш висловлює "занепокоєння" у зв'язку із закликом президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн до Європи виробляти більше зброї та боєприпасів внаслідок війни в Україні.

Нагадаємо, 18 березня віце-прем'єр Олександр Кубраков повідомив про продовження зернової ініціативи на 120 днів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua