• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Візит Шольца не допоміг: Словаччина не може домовитися з Німеччиною про постачання Україні танків

Словаччина не змогла передати Україні радянські танки Т-72 в обмін на більш сучасні німецькі Leopard, оскільки Берлін запропонував недостатню їх кількість

Німецкьий танк "Leopard"
Німецкьий танк "Leopard"
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила спікер Міністерства оборони Словаччини Мартіна Коваль-Какащікова, передає "ДС" із посиланням на Business Insider,

У виданні нагадали, що про угоду між Словаччиною та Німеччиною стало відомо у квітні: Україна мала отримати 30 танків Т-72 радянського виробництва в обмін на німецькі Leopard 2А4.

Але Берлін запропонував Братиславі лише 15 танків, що недостатньо для покриття словацьких оборонних потреб. Тому угода досі не була втілена.

"Реальність така, що ми не можемо прийняти форму підтримки, обіцяну Чехії або іншим країнам. На кожну передану Україні одиницю оборони вони отримали дві взамін. Тому 15 танків Leopard не можуть бути для нас рішенням, бо нам потрібно 30 бойових танків для батальйону", – повідомила Коваль-Какащікова.

Як писала "ДС", Словаччина готова відтермінувати поставки гаубиць Zuzana 2 до своїх Збройних сил, аби надати пріоритет будь-яким подальшим замовленням з України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua