• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Я не думаю - я знаю," - Макрон вважає, що прем'єр Австраліі збрехав йому

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вважає неправдою слова прем’єрміністра Австралії Скотта Моррісона, який намагався під час останньої їхньої зустрічі залагодити наслідки після зірваного контракту на побудову підводних човнів

Президент Франції Еммануель Макрон;
Президент Франції Еммануель Макрон; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдетсья в повідомленні видання DPA, передає "ДС".

Нагадаємо, 16 вересня Сполучені Штати, Велика Британія та Австралія оголосили про створення нового альянсу у сфері безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні. Через це Канберра відмовилась від угоди з Францією з розробки підводних човнів на 40 мільярдів доларів.

На запитання австралійських журналістів про те, чи думає Макрон, що Моррісон "брехав" йому у поясненнях щодо намірів Канберри на полях саміту G20 у Римі в неділю, президент Франції відповів: "Я не думаю - я знаю це".

"Я погоджуюся, що можна мати якісь суперечки, я поважаю суверенний вибір, але союзників і партнерів треба поважати, і з цією угодою не все добре", — сказав Макрон.

У свою чергу Моррісон, прем'єр Австралії, наголосив, що казав правду, і додав, що відмова від угоди з французьким виробником була "у національних інтересах Австралії".

"Я дуже чітко пояснив, що те, що нам мали надати, вже не відповідало би нашим стратегічним інтересам, і що ми залучені у ще один процес… А потім повідомили наше рішення", — наводить цитату австралійського політика CNN

Як писала "ДС", 17 вересня Франція заявила, що відкликає своїх послів у Сполучених Штатах та Австралії після того, як остання зірвала угоду з Францією з розробки підводних човнів на 40 мільярдів доларів і уклала аналогічний договір зі Сполученими Штатами.

Водночас, в Австралії заявили, що шкодують про відкликання французького посла після зриву військового контракту з виробництва підводних човнів, однак запевняють, що керувались інтересами національної безпеки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua