• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

"Я не хочу робити тобі боляче, але ракета зробить це за хвилину": Джонсон про розмову із Путіним напередодні вторгнення в Україну

У лютому 2022 року колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон попередив президента Росії Володимира Путіна про наслідки вторгнення в Україну. У відповідь британський політик отримав погрози

Борис Джонсон
Борис Джонсон
Реклама на dsnews.ua

Про це британський політик розповідає у документальній стрічці "Путін проти Заходу" (Putin Vs the West), фрагмент якого опублікувало ВВС, передає "ДС".

За словами Джонсона, той попередив Путіна про те, що вторгнення в Україну призведе до санкцій Заходу та збільшення військ НАТО на кордонах Росії.

На питання російського диктатора про терміни вступу України до НАТО британський політик відповів, що цього не відбудеться "в осяжному майбутньому" й Путін це знає.

"Він погрожував мені і сказав: "Борисе, я не хочу тобі боляче, але ракета зробить це за хвилину" або щось подібне", – ділиться Джонсон з журналістами.

Колишній очільник британського уряду згадує, тон його співрозмовник був спокійний, навіть відчужений. Неможливо було зрозуміти, чи була погроза Путіна справжньою.

"Але я думаю, що, судячи з дуже спокійного тону, який він узяв, за його відстороненістю, він просто підіграв моїм спробам схилити його до переговорів", — зазанчив Джонсон.

Через дев'ять днів після цієї розмови, 11 лютого 2022 року, міністр оборони Великої Британії, Бен Уоллес прилетів до Москви, щоб зустрітися зі своїм російським колегою Сергієм Шойгу. У стрічці "Путін проти Заходу" він розповідає – його запевняли у тому, що РФ не вторгнеться в Україну. Обидві сторони розмови на той момент вже знали, що це брехня.

"Це демонстрація знущань або сили, яка полягає в тому, що я збираюся брехати вам, ви знаєте, що я брешу, і я знаю, що ви знаєте, що я брешу, і я все ще збираюся брехати вам", – цитує Бена Уоллеса ВВС.

Наприкінці зустрічі голова генерального штабу Росії Валерій Герасимов сказав британському міністру оборони: "Ми ніколи більше не будемо принижуватися".

Менш ніж через два тижні, коли 24 лютого танки переїхали кордон, прем’єр-міністру Великої Британії посеред ночі зателефонував президент України.

"Зеленський був дуже, дуже спокійний", – згадує Джонсон.

Як писала "ДС", 24 січня, після візиту в Україну, колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав колективний Захід негайно надати Києву все необхідне озброєння для боротьби з російською агресією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua