• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ЄС посилив санкції проти військової хунти М'янми

Рада міністрів Європейського Союзу із закордонних справ затвердила введення додаткових санкцій щодо представників хунти М'янми і установ, пов'язаних з військовими

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Щодо М’янми ми ухвалили другий, набагато ширший пакет санкцій, які поширюються на 10 осіб, а також на економічні установи, які пов’язані із військовими. При цьому зрозуміло, що гуманітарна допомога населенню М’янми має зрости. Ми вирішили збільшити її обсяг на 9 мільйонів євро. Але головне зараз зупинити репресії», — відзначив високий представник ЄС.

З введенням другого пакету санкцій ЄС обмежувальні заходи поширюються на 35 осіб і дві компанії, включаючи заборону на подорожі, заморожування активів, заборону європейським фізичним особам і установам надавати будь-які ресурси фігурантам списку санкцій.

Також залишаються в силі попередні обмежувальні заходи ЄС проти Мʼянми, які включають ембарго на поставки зброї і товарів подвійного призначення, які можуть бути використані для репресій або для контролю за засобами комунікації.

З 1994 року ЄС надав Мʼянмі гуманітарну допомогу на 287 млн євро, з них 20,5 млн євро — в 2021 році.

Як писала "ДС", 1 лютого військові Мʼянми відсторонили від влади цивільне керівництво держави на чолі з Аун Сан Су Чжі і оголосили надзвичайний стан.

Країни західної демократії, зокрема США, засудили переворот в Мʼянмі. Президент США Джо Байден підписав новий указ про "негайне введення санкцій" проти військового керівництва Мʼянми, яке скоїло переворот в країні.

За даними "Асоціації підтримки політичних вʼязнів" Мʼянми, станом на 10 квітня з початку протестів після військового перевороту в країні було вбито вже понад 700 осіб.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua