• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

За день протестів у М’янмі силовики вбили понад 80 людей

У місті Пегу в Мʼянмі 9 квітня військові вбили понад 80 людей, з початку протестів загинуло більше 700 осіб

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила "Асоціація підтримки політичних вʼязнів" (AAPP), передає "ДС" з посиланням на DW.

Щонайменше 82 особи були вбиті під час протистояння з силовиками у місті Пегу у Мʼянмі упродовж 9 квітня.

Таким чином ця пʼятниця стала однією з найкривавіших від початку протестів у Мʼянмі проти хунти, яка захопила владу в країні 1 лютого.

В AAPP додали, що ця кількість загиблих протягом 9 квітня ще може зрости після підтвердження інформації про загибель інших осіб у цей день.

Силовикам Мʼянми закидають використання проти демонстрантів, зокрема, важкої зброї, серед якої реактивні гранати та міномети.

Хоча ця інформація не підтверджується з незалежних джерел, утім, фото- та відеокадри з міста Пегу демонструють фрагменти мінометних снарядів.

За даними "Асоціації підтримки політичних вʼязнів", станом на 10 квітня загалом з початку протестів після військового перевороту у країні були вбиті вже понад 700 осіб.

Жорсткій критиці було піддано також рішення військового суду в Мʼянмі, який напередодні засудив 19-ох людей до смертної кари за крадіжку та вбивство. При цьому 17 з них були засуджені заочно.

Як писала "ДС", 1 лютого військові Мʼянми відсторонили від влади цивільне керівництво держави на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан.

Країни західної демократії, зокрема США, засудили переворот у Мʼянмі. Президент США Джо Байден підписав новий указ про "негайне запровадження санкцій" проти військового керівництва Мʼянми, яке вчинило переворот в країні.

3 квітня повідомлялось, що у Мʼянмі за весь час протестів загинули понад 500 осіб, ще сотні людей вважаються зниклими безвісти.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua