• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Єврокомісія дала Молдові 60 млн євро на оплату енергоносіїв

Європейська Комісія виділить Молдові безоплатну допомогу у розмірі 60 млн євро для подолання енергетичної кризи

facebook.com/maia.sandu
Реклама на dsnews.ua

Відповідну угоду підписали міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску та єврокомісар з питань політики сусідства та розширення Олівер Вархелі, передає "ДС" з посиланням на NewsMaker.

Угода була підписана у присутності президента Молдови Майї Санду та голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн.

"Допомога, що надається Євросоюзом, говорить про те, що у нас є справжні друзі та міжнародна довіра до нашого уряду, який приносить конкретні вигоди громадянам країни. Ця програма фінансової допомоги доповнюєте план відновлення економіки Молдови, згідно з яким країна отримає близько €600 млн макрофінансової допомоги у найближчі три роки", — зазначив Попеску.

"Це безоплатна допомога. Гроші надійдуть до бюджету країни до кінця цього року. Підтримка ЄС допоможе нам зменшити витрати громадян на опалення та зміцнити енергетичну безпеку", — наголосила Санду.

Як повідомляла "ДС", 22 листопада "Газпром" повідомив компанію "Молдовагаз" про припинення постачання газу протягом 48 годин у разі несплати за контрактом. Йдеться приблизно про $74 млн, які включають оплату за спожитий у жовтні газ та передоплату за листопад.

24 листопада російський "Газпром" вирішив не припиняти постачання газу до Молдови на прохання Кишинева.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua