• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Єврокомісія заборонила своїм чиновникам користуватися TikTok

Європейська комісія заборонила своїм співробітникам користуватися китайською програмою соціальної мережі TikTok з міркувань кібербезпеки

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в електронному листі, який отримали всі співробітники вранці 23 лютого, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Щоб захистити дані Комісії та підвищити її кібербезпеку, Рада корпоративного управління Європейської комісії вирішила призупинити роботу програми TikTok на корпоративних і персональних пристроях, зареєстрованих у службі мобільних пристроїв Комісії", — йдеться у листі.

Західні уряди все більше стривожені доказами того, що китайські технологічні компанії допомагають Комуністичній партії та її розвідувальним службам у збиранні величезних обсягів даних по всьому світу – з особливою увагою до важливих політичних цілей та безпекових цілей.

Всім співробітникам Єврокомісії було наказано видалити TikTok зі своїх офіційних пристроїв, а також видалити програму зі своїх особистих пристроїв, якщо на них встановлені будь-які програми, пов'язані з роботою.

Однак, співробітники можуть видалити робочі програми зі своїх особистих телефонів, якщо вони наполягають на збереженні TikTok.

Офіційні особи повинні видалити програму для обміну відео "швидше" і до 15 березня, оскільки, починаючи з цієї дати, пристрої, на яких встановлена програма, вважатимуться несумісними з корпоративним середовищем, йдеться в електронному листі.

Європейська комісія заявила, що вперше призупинила використання програми для своїх працівників.

Представники комісії Ерік Мамер та Соня Господінова заявили, що рішення було результатом "ретельного аналізу". Однак вони відмовилися розкрити інформацію, яка змусила їх зробити висновки, що використання TikTok несе значні ризики для кібербезпеки та даних виконавчої влади ЄС.

У TikTok заявили, що рішення Єврокомісії було "хибним".

"Ми розчаровані цим рішенням, яке, на нашу думку, є помилковим і базується на фундаментальних неправильних уявленнях. Ми зв’язалися з Комісією, щоб виправити ситуацію та пояснити, як ми захищаємо дані 125 мільйонів людей у всьому ЄС, які відвідують TikTok щомісяця", — сказав представник TikTok.

Як повідомляла "ДС", у грудні 2022 року Верхня палата Конгресу США одноголосно проголосувала за проект закону, який забороняє використання програми TikTok на державних телефонах та пристроях через належність цієї мережі китайським виробникам.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua