• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Євросоюз ще сильніше ізолює Угорщину через Орбана, — Bloomberg

Позиція прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо шостого пакету санкцій Євросоюзу проти Росії могла зруйнувати єдність послів ЄС. Будапешт буде ще більш ізольованим

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили інформовані джерела, передає "ДС" із посиланням на Bloomberg.

За їхніми словами, вимога Орбана виключити зі списку санкцій патріарха Російської православної церкви Кирила Гундяєва, який підтримує напад Росії на Україну, розлютила багатьох послів ЄС.

Зазначається, що непримиренність Угорщини, можливо, зруйнувала всі добрі стосунки з іншими 26 членами ЄС, сказав одно з джерел, додавши, що Будапешт буде ще більш ізольований, ніж будь-коли.

Як писала "ДС", голова Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що глави держав та урядів ЄС погодили запровадження нафтового ембарго у новому пакеті санкцій проти Росії. Обмеження стосуватимуться імпорту двох третин російської нафти. При розробці пакету було враховано вимоги Угорщини, яка наполягала на необхідності збереження транзиту російської нафти трубопроводами.

Потім Угорщина вимагала у ЄС виключити з шостого пакету санкцій проти Росії патріарха РПЦ Кирила Гундяєва, який підтримав широкомасштабний напад РФ на Україну. Раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив проти включення патріарха РПЦ до списку санкцій. За його словами, Угорщина загалом проти санкцій щодо релігійних лідерів.

2 червня посли Євросоюзу затвердили шостий пакет санкцій, виключивши із нього Кирила Гундяєва.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua