• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Злочини Росії в Україні: у Путіна заявили, що не визнають юрисдикції Міжнародного кримінального суду

У Кремлі не визнають юрисдикції Міжнародного кримінального суду через його намір відкрити дві справи про військові злочини Росії в Україні

Дмитро Пєсков
Дмитро Пєсков / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков, передає "ДС" з посиланням на ТАРС.

"Ми не визнаємо цей суд, ми не визнаємо юрисдикцію цього суду. Так до цього і ставимося", — сказав Дмитро Пєсков, коментуючи наміри МКС.

Спікер Кремля також зазначив: позиція Києва означає, що цілі Росії в Україні можуть бути досягнуті лише "військовим шляхом".

Нагадаємо, за даними американських ЗМІ, Міжнародний кримінальний суд має намір порушити дві кримінальні справи проти Росії за військові злочини, скоєні за час повномасштабного вторгнення в Україну.

Зазначається, що Міжнародний кримінальний суд має намір відкрити дві справи про військові злочини, пов'язані з російським вторгненням в Україну, і вимагатиме ордера на арешт кількох людей. Ці справи є першими міжнародними звинуваченнями, висунутими з початку конфлікту, після кількох місяців роботи спеціальних слідчих груп.

За словами поінформованих офіційних осіб, перший випадок пов'язаний із широко відомим викраденням українських дітей, від малечі до підлітків. У другому випадку головний прокурор МКС розгляне безперервні атаки Росії на цивільну інфраструктуру, включаючи системи водопостачання, газопостачання та електростанції, які далекі від бойових дій і не вважаються законними військовими цілями.

Деякі сторонні дипломати та експерти заявили, що президенту Росії Володимиру Путіну можуть висунути звинувачення, оскільки суд не визнає імунітет глави держави у справах, пов'язаних з військовими злочинами, злочинами проти людяності чи геноцидом.

Тим не менш, ймовірність судового розгляду залишається незначною, кажуть експерти, оскільки суд не може розглядати справи заочно, а Росія навряд чи видасть своїх чиновників.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua