Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

НАК "Нафтогаз" підпорядкували Кабміну. Що це означає

Четверг, 22 Сентября 2016, 15:50
Рішення Кабміну про передачу "Нафтогазу" із підпорядкування Мінекономіки в безпосереднє управління уряду - це лише початок великої війни, яка має завершитися великими змінами в НАК

Фото: kievsmi.net

Передісторія. Чиї люди грають цю гру?

Скандал з передачею "Укртрансгазу" від "Нафтогазу" до Міністерства економіки показав, що голова НАКу Коболєв готовий захищатися і захищатися ефективно. Для тих, хто не в курсі, "Укртрансгаз" - головний генератор фінансів. Втративши його - ти втрачаєш не лише кошти, але й впливи на облгази. Нинішнє керівництво "Укртрансгазу" вважається доволі близьким до групи РосУкрЕнерго. Щодо Коболєва, то він, за словами головного облгазівського менеджера Фірташа Олександра Притики, спочатку був людиною Ярослава Москаленка і Ігоря Єремеєва (Москаленко вважається близьким до Юрія Бойка). Потім він став людиною Яценюка, а тепер, як багато хто вважає, він став орієнтуватися на різні центри впливу.

Скандал. Чому все розгортається так швидко?

Після рішення Мінекономіки про передачу трансгазу в безпосереднє управління Мінекономіки, яке базувалося на так званому "третьому енергопакеті", яке передбачає розділення видобутку, транспортування і продажу газу, Коболєв відразу вибрав публічну лінію захисту, яка зводиться до однієї формули: "це робити не можна, бо ми програємо в стокгольмському суді росіянам". Після цього, через добу, рішення було призупинено. І це, не зважаючи на те, що більшість фахових юристів-міжнародників розбивали цю версію вщент. Така поспішність, а разом з нею і зовсім неетична заява трьох заступників міністра економіки - Микольської, Ковалів і Нефьодова, що їхній безпосередній керівник Степан Кубів прийняв це рішення не порадившись з ними наводить лише на один висновок: тут мала втрутитися третя сила. І ця третя сила не президент, бо попереднє рішення Кубів не міг прийняти без згоди Банкової.

Конспірологія. Чи був дзвінок посла США?

Як кажуть, каталізатором процесів став дзвінок посла США, яка попередила, що на сесії ООН Порошенко може і не зустрітися з Обамою (наш президент вилітав на наступний день). В перекладі на просту мову це означає, що Держдеп чомусь вирішив в цій суперечці підтримати Коболєва. Найбільш проста причина, чому так відбулося лежить в особистісних стосунках (опосередковано, ця версія підтверджується демаршем заступників міністра економіки). Говорити про юридичний аспект цієї справи навряд чи доводиться - в наших новітніх колоніальних іграх часто-густо виграє не той, хто правий, а той, хто першим добіжить до посла США чи ЄС.

Перепідпорядкування. Що далі?

Сьогоднішні рішення уряду - це початок довгих позиційних дій. Те, що Гройсман вирішив не заминати цю справу, а підняв її на вищий рівень говорить лише про те, що він став на сторону Кубіва і продовжить робити абсолютно правильний розподіл НАКу.

Чи означає це, що найближчим часом хтось зніматиме Коболєва? Безумовно ні, але кадрові зміни там почнуться доволі скоро.

Больше новостей о финансах, бизнесе и промышленности читайте в рубрике Экономика