Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Хомутиннік хоче підсидіти Тимошенко, Ляшка і Садового

Пятница, 6 Марта 2015, 15:35
Сьогодні в парламенті виникла нова депутатська група. Це той же розпущений «Економічний розвиток», але з більш претензійною назвою «Відродження»

Фото: УНИАН

Коли Віталій Хомутиннік розпустив свою депутатську групу "Економічний розвиток", "ДС" припускала, що причина цього - у низці невдач, які переслідують депутата. Простіше кажучи, він втратив увесь вплив на митниці та в податковій. Проте без власної групи Хомутиннік побув лише день. Сьогодні в Раді було оголошено про створення "Відродження", до складу якого увійшли 22 депутати, а заступниками молодого екс-"регіонала" стали Віктор Бондар, якого вважають людиною очільника Дніпропетровщини Ігоря Коломойського, та Валерій Писаренко. Цей харківський мажоритарник вважається близьким до Андрія Портнова і не лише. Його пов'язують давні ділові стосунки зі Святославом Олійником, заступником Коломойського в ОДА.

Мрії "Відродження" про "золоту акцію", яка знадобиться членам коаліції, не здійсняться. І підсидіти "Самопоміч", "радикалів" і "Батьківщину" не вдасться - не вистачить штиків

Однак говорити, що "Відродження" Хомутинніка - ще один проект Ігоря Валерійовича неправильно. Через цю депутатську групу голова Дніпропетровщини зможе вирішувати деякі свої питання. Але проблема в тому, що репутація Хомутинніка і Ко добряче підмочена співпрацею з режимом Януковича, через що чисельно ця група розширятися не зможе. А, отже, мрії "Відродження" про "золоту акцію", яка знадобиться членам коаліції, не здійсняться. І підсидіти "Самопоміч", "радикалів" і "Батьківщину" не вдасться. Не вистачить штиків.   

Але окрім спроб повернути лобістський вплив в парламенті, схоже, "Відродження" стане ще й проектом на місцевих виборах. Партія з такою назвою була створена ще Георгієм Кірпою, останнім її головою є інший залізничник, Віктор Остапчук, колега Хомутинніка по депутатській групі. Таким чином з великою долею вірогідності можна припустити, що "Відродження" висуне своїх кандидатів у цілій низці регіонів, матиме партія і своїх мажоритарників. Особливо у центральних та східних регіонах. Цим походом на вибори "Відродження" може бути цікавим владі, оскільки чим більше конкурентів у всіляких "Опозиційних блоків", тим меншим буде їхнє представництво у місцевих радах.

Нині взагалі досить пізнавально спостерігати за появою нових проектів і за постанням із небуття старих. Боротьба за мандати у місцевих радах обіцяє бути дуже жорсткою, адже після децентралізації саме там буде найцікавіше. Тому олігархи вже почали купляти собі партії, популярних регіональних діячів, змінюють назви депутатських груп у парламенті, аби таким чином розкручувати свої проекти.