Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Коли в Україні закінчиться істерика

Среда, 28 Января 2015, 15:15
Чергова хвиля мобілізації підняла нову хвилю істерії в суспільстві. А все тому, що у Міноборони не врахували досвіду попередньої призовної кампанії

Фото: donbass.center

Мобілізація в Україні відбудеться. Навіть якщо цьому будуть заважати в самому Міністерстві оборони. За перший тиждень мобілізації чого тільки не набалакали воєнкоми різноманітним ЗМІ. Таке враження, що ці люди рік мовчали і тут їх понесло. Особливо неадекватними виглядають заяви начальника мобілізаційного управління Генштабу ЗСУ Олега Бойка. Цей військовий чиновник висік і себе і всю нашу армію. Він повідомив про те, як українці втікають від призову в Росію. Тепер зрозуміло, звідки Путін почерпнув інформацію про втікачів від мобілізації - з нашого військового відомства.

Проросійські ЗМІ в Україні смакують ідіотизмами, які видають військові чиновники. А чому б не смакувати, якщо в оборонному відомстві не врахували помилок літньої призовної кампанії, не продумали якоїсь ефективної медіа-кампанії, не ведеться роз'яснювальна робота. Приміром, переважна більшість людей вважає, що раз мобілізують, то одразу заберуть в АТО. А ворожа агентура й рада старатися, розповідаючи про погане оснащення армії, про те, що мобілізують хворих, старих, горбатих і так далі. Наші телеканали підкидають галуззя в вогонь, розкручуючи панічні настрої. Мати солдата подивиться сюжет у стилі "пропало всьо" і телефонує сину, бо по телевізору сказали, що він в оточенні. Хоча це не завжди є правдою. Просто каналу потрібен рейтинг.

Проросійські ЗМІ в Україні смакують ідіотизмами, які видають військові чиновники. А чому б не смакувати, якщо в оборонному відомстві не врахували помилок літньої призовної кампанії, не продумали якоїсь ефективної медіа-кампанії, не ведеться роз'яснювальна робота

У той же час є й інша проблема - наші ЗМІ не допускають надто близько до лінії бойових дій. Дійсно, гарантувати безпеку журналістам там вкрай важко. Але чому б Генштабу, штабу АТО не відзняти героїзм наших військових самим. Зараз тривають бої в районі Дебальцево, наші успішно відбивають наскоки російських бойовиків. Ті зазнають значних втрат. У нас багато кричать: ми програємо Росії інформаційну війну. Російські канали показують і наших убитих, і полонених, а наші, бачте, гуманісти, бояться нашкодити чиїсь психіці. Щодня мають з'являтися сюжети про російських "хєроїв". Нехай в Росії рідні якогось чергового пермякова побачать відео, що твориться з їх дітьми на українському Донбасі.