Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Кому з кандидатів у депутати загрожує небезпека

Вторник, 21 Октября 2014, 14:55
Політичні маніпулятори вдають з себе жертв, прикриваючись справжніми замахами на життя своїх конкурентів

Фото: polemika.com.ua

За останні дні Україною прокотилося кілька повідомлень про вчинені замахи на різних кандидатів в депутати. Однак, виборцям потрібно чітко розрізняти, у яких випадках політикам справді загрожує небезпека, а коли електорат просто дурять, щоб отримати такий бажаний голос на виборах. Яскравим прикладом організації постановочного замаху є історія з Олегом Ляшком у Івано-Франківську: багато крику і жодного доказу. В той же час, у справжній небезпеці опинився кандидат по 98 округу Київської області Володимир Борисенко, якого вчора підірвали біля власного будинку.

За повідомленнями з лікарні, де зараз перебуває кандидат Борисенко, загрози його життю не має. Хоча стан потерпілого оцінюється на рівні середньої тяжкості, а сам він скаржиться на те, що не відчуває ніг. Відтак, факт замаху у даному випадку сумнівів не викликає.

Ляшко не надав жодного фото чи відео доказу того, що в нього дійсно цілився снайпер. Не кажучи вже про те, що скандальний політик "забув" пройти медобстеження, яке б підтвердило факт поранення

Жоден політик не буде так ризикувати власним життям заради примарних електоральних дивідендів. В той же час, є великі сумніви, що замовник цього злочину буде знайдений. Зрештою, якби правоохоронці дійсно прагнули цього, то просто не допустили б замаху, адже Володимир Борисенко раніше вже жалівся в міліцію на погрози. Саме тому кандидат і почав носити бронежилет, який і врятував його життя.

Власне, цей випадок чітко показує, що, попри перемогу Євромайдану, правила політичної конкуренції в Україні поки особливо не змінилися. Тому цілком ймовірно, що за 4 дні, що залишились до дня голосування, подібні підриви конкурентів можуть статися ще не раз. З іншого боку, позаздривши резонансу, який викликав замах на Борисенка (його справу взяв на особистий контроль президент), деякі претенденти на депутатську недоторканість можуть організувати виставу, в якій "будуть розстріляні" чи "дивом уникнуть вибухівки". Адже добре прописаний сценарій і відзняті кадри "з місця події" гарантовано привернуть увагу громадськості. 

Як це було, наприклад, з кандидатом в депутати від "Радикальної партії Олега Ляшко" Марком Гресем. За "дивним збігом обставин" на політика напали одразу після ефіру, де він звинуватив комбата "Донбасу" Семена Семенченка в зраді своїх бійців під Іловайськом. Не потрібно бути детективом, щоб розгледіти в цьому "замаху" звичайнісіньке інсценування. Питання може бути лише в тому, хто його організував: сам Гресь чи люди, зацікавлені в політичній нейтралізації Семенченка. 

Фото: thekievtimes.comНа користь першої версії може свідчити той факт, що це вже другий "замах" на представника "Радикальної партії". "Жертвою" першого став сам Олега Ляшко під час візиту до Івано-Франківська 18 жовтня. Про те, що в нього нібито стріляли оперативно заявив сам політик на своїй сторінці у соціальній мережі. Одразу ж звинувативши в цьому Ігоря Коломойського. При цьому, Ляшко не надав жодного фото чи відео доказу того, що в нього дійсно цілився снайпер. Не кажучи вже про те, що скандальний політик "забув" пройти медобстеження, яке б підтвердило факт поранення. Якщо ж снайпер взагалі "промахнувся", до чого міг би апелювати кандидат з вилами, то подальше обговорення цієї теми взагалі позбавлені здорового глузду. Варто лише зазначити, що "постріл" у Ляшка співпав з початком стрімкого падіння рейтингу його політичної сили. Однак, розслаблятися "радикалам" та правоохоронцям не слід. Адже в списку партії залишилось ще багато кандидатів, на життя яких поки ніхто не посягав.