Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Марш УПА. Навіщо бути такими тупими

Вторник, 14 Октября 2014, 15:25
Сьогоднішня бійка під Радою до болі нагадала штурм АП періоду Майдану. Не було двох речей – навмисно залишеного екскаватора і Корчинського. Правда були його люди

Якби я був Олегом Тягнибоком і хотів потрапити до парламенту, я б сьогодні не робив ніякого маршу УПА. Ще вчора, коли, де-факто, ФСБ організувала мітинг нацгвардійців, стало зрозуміло, що сьогодні, на Покрову, буде чергова провокація. І не треба було бути занадто розумним, щоб здогадатися: тема "бий своїх, щоб чужі боялися" розвиватиметься. Звичайно, зараз "Свобода" відхрещуватиметься і говорити, що вона тут ні до чого. Але насправді саме між їхніх рядів затесалися провокатори. Саме між їхніх рядів з'явилися "братчики" Корчинського і саме "свободівські" знамена сьогодні фігуруватимуть в усіх світових ЗМІ.

Інакше - антимайдан почне розростатися. Тим більше, що фінансування його іде повним ходом з Росії, схеми, які працювали під час Майдану ніхто не зламав. А телеканали "112" чи "Інтер" подадуть всю інформацію в правильному руслі

Про роль Корчинського можна багато не говорити - це проросійський політик (свого часу навіть входив в євразійські організації разом з Вітренко). Можливо варто додати ще одну деталь - його дружина балотується за списком Олега Ляшка. Хто входить до партії "Братство"? Частково це провокатори, частково ідейні люди, які вважають, що завжди існує один час - час кидати каміння. І не має жодного значення куди і в кого.

Чи можна було уникнути сьогоднішньої події? Без "свободівців" і "Правого сектору", очевидно, що так. Марш УПА, який би організовувало "Братство", обмежився б сотнею людей, яких би легко було локалізувати. Чи можна було упередити дії провокаторів? Тут ми маємо повернутися до вчорашнього дня. В соцмережах існують десятки сторінок, де проросійські провокатори підбурюють батьків іти до Адміністрації Президента, перекривати дороги, люструвати воєнкомів і т.д. СБУ, нажаль, не упереджує ці процеси. Так само і з "Братством". Ну, не могло СБУ не знати про провокації.

І тут ми приходимо до найважливішого питання. Чи буде адекватне покарання? Для офіцерів - це відставка з "вовчим" білетом. Солдати-строковики мають знати, що після бунту їх ніде і ніколи не приймуть в жодну охоронну фірму, не кажучи вже про органи МВС чи МінЧС. Організатори сьогоднішніх безладів теж мають бути покарані. Не тюремними термінами, а виправними роботами на пару місяців.

Причому умови цих робіт мають бути такими, щоб всі соцмережі говорили, як завантажили хуліганів. Інакше - антимайдан почне розростатися. Тим більше, що фінансування його іде повним ходом з Росії, схеми, які працювали під час Майдану ніхто не зламав. А телеканали "112" чи "Інтер" подадуть всю інформацію в правильному руслі.

Ми можемо тисячі раз говорити, що краща люстрація - це вибори. Це абсолютна правда, але без системи покарань демократія не працює. Тому, якщо зараз ми проковтнемо перші паростки антимайдану - отримаємо хвилю "протестів", проплачених януковичами, юрами єнакієвськими й іншими.