Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Глосарій мемів тижня. Кьокусінкай Парасюка та Плотницький гриб

Суббота, 24 Сентября 2016, 22:00
Сім нових слів та словосполучень, які поповнили словник української мови завдяки креативу користувачів мережі за сім останніх днів

Блок за Держдуру - офіційна назва міжфракційного депутатського об'єднання у Верховній Раді України VIII скликання, створеного на неформальній основі 20 вересня 2016 року під час непідтримки окремими депутатами рішення українського парламенту щодо визнання нелегітимною нової російської Держдуми. До складу блоку входять переважно колишні члени Партії регіонів: всі 42 депутати з фракції "Опозиційний блок", 22 з 23-х членів групи партії "Відродження" і 15 з 19-ти парламентарів з депутатської групи "Воля народу". А також низка позафракційних та латентних симпатиків з інших фракцій. Головне партійне гасло нової політичної сили, за пропозицією провідних facebook-політтехнологів, - "Бійтеся дебілів, бл@!", скорочення для наочної агітації - БіДе (не плутати з ПІСУАРом, організованим у Сєвєродонецьку в листопаді 2004 року).

Валіза на Скорика руку - прямокутна місткість, призначена для перевезення та зберігання найнеобхіднішого багажу громадянина України Скорика М.Л., зібраного в оперативному режимі. Вперше цей стійкий вислів з'явився 22 вересня 2016 року після прес-конференції генпрокурора України Юрія Луценка, де він повідомив про намір зняти депутатську недоторканність з народного депутата від "Опозиційного блоку" Миколи Скорика. Провідні facebook-філологи досі сперечаються з приводу семантики даного словосполучення. Одні вважають, що з цим предметом Скорик оперативно втече за межі України, інші - відправиться в СІЗО.

Гриби-партизани - народна назва грибів, якими в другій декаді вересня 2016 року отруїлися у Воронезькій області Російської Федерації батьки ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького, куди той їх відправив у вимушену еміграцію з рідної української Буковини. Епічну складову про навмисний прийом зажуреними на чужині батьками Плотницького відомих науці отруйних грибів на знак протесту щодо сепаратизму свого сина український інтернет-фольклор відкидає. Натомість широкого поширення набула дума про звичайні гриби, змушені мститися за російську окупацію українських етнічних територій Воронежчини. А ось у російському інтернет-фольклорі переважає конспірологічна лінія про те, що гриби-партизани розробили в таємних лабораторіях СБУ як біологічну зброю та розпилили їхні спори за допомогою секретно наданих Києву Вашингтоном безпілотників системи Stealth. І не лише по всьому периметру українсько-російського кордону, але і в святая-святих - на Рубльовці. Наукові дослідження грибів-партизанів ще тривають (Див. Плотницький гриб).

Канонічна азаровщина - філософська концепція доктора геолого-мінералогічних наук Миколи Азарова (Пахло), що є нетривіальною сумішшю тупості, непрофесіоналізму та жадібності. Засади азаровщини її ідеолог розробив під час керівництва Державною податковою адміністрацією України. Вперше цей термін застосувала тоді ще молодий науковець Інна Богословська, яка потім виховувалась під керівництвом Азарова у відомому українському Think Tank, закамуфльованому під політичну організацію "Партія регіонів". В обмеженому науковому середовищі, яке вимушено емігрувало в НДІ, розташовані у Підмосков'ї на відомому у всьому світі Рубльовському шосе, Азарова вважають невизнаним генієм сучасності. Але широкими народними масами азаровщина сприймається як набір незрозумілих слів на кшталт "кровосісі", "папєрєднікі", "пасажирські вагіни", "дапашліви" тощо. Термін "Канонічна азаровщина" виник внаслідок непоодиноких проявів неканонічності у використанні філософської спадщини мислителя (Див. Неканонічна азаровщина).

Кьокусінкай Парасюка (яп. 極真会, "товариство вищої істини Парасюка") - стиль бойового мистецтва, вперше застосований позафракційним народним депутатом України Володимиром Парасюком у своєму поєдинку від 22 вересня 2016 року із автомобілем Range Rover, що належить члену парламентської фракції "Опозиційний блок" Олександру Вілкулу. Стиль Кьокусінкай Парасюка (в японській вимові наголос на букву "ю") був створений на противагу самому принципу "карате з контактом для водія, але без контакту щодо його автівки". Особливо повний контакт досягається не лише ударами ногою по дверцятам машини, а й видряпуванням на його капоті певних ієрогліфів. Але на своїй презентації нового стилю Парасюк був змушений замінити традиційне ієрогліфічне письмо на звичне в Україні алфавітне, вивівши під теле- і фотокамери сакральне "ВЛК ПНХ". Утім, деякі facebook-експерти зі східних єдиноборств все ж таки висловлюють припущення, що новий стиль Парасюка відноситься не до контактного, а саме до безконтактного карате. Бо, копаючи ногами вілкулівський Range Rover, сенсей Володя в контакт із господарем позашляховика не вступав.

Неканонічна азаровщина - використання філософських надбань невизнаного генія сучасності, доктора геолого-мінералогічних наук Миколи Азарова (Пахло) всупереч закладеним мислителем канонам. Термін виник 21 вересня 2016 року у зв'язку із гучною заявою президента Філіппін Родріго Дутерте з приводу резолюції Європарламенту, в якій критикуються філіппінські методи боротьби з наркоторгівлею. Реагуючи на критику єврочиновників, Дутерте сказав наступне: "Я прочитав, що Європейський Союз засуджує мої дії. Скажу їм у відповідь - та пішли ви". При цьому відомий філіппінський демагог не послався на першоджерело, а саме: на подібність свого висловлювання до знакової фрази Азарова "Тому я призиваю вас - Дапашліви!". Більше того, грубим попранням канонічності азаровщини стало також те, що під час своєї красномовної заяви Дутерте ще й підняв вгору середній палець. Класик так ніколи не чинив.

Плотницький гриб (Boletus plotnitskus) - вид грибів роду Болетус (Boletus), ззовні дуже схожий на Білий гриб або Боровик бронзовий (Boletus aereus), але містить в собі сильну отруту, можливо, позапланетного походження. Гриб класифіковано 20 вересня 2016 року московськими лікарями, які не змогли врятувати життя після отруєння невідомими грибами батьків ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького. Наразі лише встановлено, що Плотницький гриб росте у листяних лісах Воронезькій області Російської Федерації, але його ареал може бути таким, як і у Чортового гриба, тобто по всьому півдню європейської частини Росії. Активісти міжнародних екологічних організацій вже закликали занести Плотницький гриб до Червоної книги. Але наголосили, що в разі його масового поширення російською територією, відкличуть свої вимоги щодо Boletus plotnitskus.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство