Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо «відмазали» головного тиловика Міноборони

Среда, 20 Августа 2014, 14:05
Нацагентство з питань держслужби не встановило фактів бездіяльності і саботажу з боку першого заступника Міністра оборони Буци

Як повідомляє офіційний сайт Національного агентства України з питань державної служби, це відомство на виконання доручення Прем'єр-міністра України від 21.06.2014 р. № 22022/1/1-14 провело службове розслідування стосовно виконання обов'язків першого заступника Міністра оборони України у питаннях матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України.

За результатами розслідування комісія з проведення службового розслідування дійшла висновку, що відомості, викладені у листі тимчасово виконуючого повноваження Глави Адміністрації Президента України, щодо незабезпечення першим заступником Міністра оборони України Богданом Буцою організації вирішення питань матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України за час виконання ним посадових обов'язків документального підтвердження не знайшли.

Комісією не встановлено фактів, які б свідчили про бездіяльність та саботаж з боку першого заступника Міністра оборони України Богдана Буци, на якого згідно з розподілом повноважень у Міністерстві оборони України у період з 15 квітня по 08 травня 2014 року було покладено вирішення питань забезпечення організації та проведення процедур державних закупівель, постачання матеріальних ресурсів і надання послуг для потреб Збройних Сил України.

Нагадаємо, 5 червня виконувач обов'язків заступника голови Адміністрації Президента Андрій Сенченко заявив, що у прокуратури є достатньо підстав розпочати кримінальне провадження щодо першого заступника міністра оборони України Богдана Буци. За словами Сенченка, до Кабінету міністрів був відправлений запит щодо його сумнівних дій на займаній посаді, зокрема, щодо неналежного матеріально-технічного забезпечення Збройних сил, в тому числі тих підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції. Мова, зокрема, йшла про завищені ціни при закупівлі бронежилетів та іншої військової амуніції.

Наступного дня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що стосовно Буци було призначено повторне службове розслідування. 26 червня Буца був відсторонений від виконання повноважень на час службового розслідування. Виступаючи перед парламентом зі звітом про 100 днів роботи уряду, Яценюк заявив, що за даними першого службового розслідування діяльності Буци було призначене друге, бо перше не встановило факти порушень. Як бачимо, і друге розслідування нічого не встановило.

Можна було б повірити у принциповість слідчих Нацагентства з питань держслужби, які відвели підозри від чесного тиловика Міноборони. Якби не декілька "але". Перше: проблеми матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України на перших етапах АТО призвели до значних жертв серед військових. Виходить, винних за їхні смерті немає. Друге. Висновок розслідування щодо Буци ставить ще одне запитання: нам розповідали про упійманих шпіонів у штабі АТО. Звісно, їхніх імен не називали. А навіщо? Вочевидь, ці особи також "відмажуться". І, третє. Якби нинішня влада хоча б трохи розуміла, наскільки тонка гілка, на якій вона сидить, то пан Буца був би покараний. Ми не хочемо крові цього чиновника, але якщо сьогодні з-під удару вивели його, значить, уряд і Президент беруть весь удар на себе.