Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Піарники Порошенка підставили його з технікою для параду

Четверг, 21 Августа 2014, 10:50
Учорашня репетиція параду до Дня Незалежності з військовою технікою викликала неоднозначну реакцію суспільства

Піарник Президента Олег Медвєдєв заявив Espreso.tv, що проведення параду важливе для консолідації нації і підняття бойового духу армії. За його словами, на параді не буде техніки із зони АТО, а лише нова й відремонтована техніка, що її буде відправлено на Донбас. Раніше прес-секретар РНБО Андрій Лисенко повідомив, що кияни, гості міста зможуть побачити 49 зразків військової техніки, яка зараз є на озброєнні Збройних сил України та інших військових формувань.

За логікою, смисл параду у тому, щоб Президент особисто заявив, що нова техніка відразу після проходження Хрещатиком відправляється в зону АТО. Все мало б бути красиво обставлено. Але справа в тому, що у громадській думці переважили противники не стільки параду як такого, скільки затримки з відправкою нової техніки на Донбас через необхідність її показу на параді. Театр військових дій на сході нині розгортається так, що негайне посилення армії сучасними видами озброєння значно прискорить перемогу над бойовиками. А техніка після параду у кращому випадку доїде до Донбасу увечері 25 серпня. Простіше кажучи, вона на Донбасі потрібна буквально зараз.

Через це піарникам Порошенка довелося змінювати сценарій. Про те, що техніка прямо з Хрещатика поїде на схід, говорять вони, а не Президент. Власне, подібний розвиток можна було передбачити. Бо коли українці побачать на параді новенькі танки і БТР-и, у них виникне логічне запитання: якщо все це у нас є, то чому воно їздить тут, а не на Донеччині чи Луганщині.