Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Порошенко остаточно віддав Вінничину Гройсману

Суббота, 28 Февраля 2015, 18:35
Заміна Анатолія Олійника Валерієм Коровієм на посаді губернатора Вінничини означає, що тепер вся відповідальність за стан справ на малій батьківщині глави держави ввірена спікеру парламенту Володимеру Гройсману

Сьогодні Петро Порошенко представив у Вінниці нового голову облдержадміністрації. Замість Анатолія Олійника цю посаду посів донедавна заступник мера обласного центру Валерій Коровій.

Головною причиною цієї рокіровки є вочевидь те, що Олійник, який займав крісло губернатора без малого рік, не впорався з ситуацією в області. Головним свідченням відсутності повного контролю над ситуацією з боку тепер уже колишнього губернатора стали безлади у Вінниці на початку грудня минулого року.

Як відомо, ситуація у Вінниці вибухнула 6 грудня минулого року через можливу відставку голови облради Сергія Свитка. Тоді кілька тисяч вінничан влаштували штурм приміщення облради, вимагаючи в тому числі і відставки Олійника. Все це супроводжувалося битим склом, палінням покришок і опудала Олійника та сутичками з правоохоронцями, в результаті яких постраждали 15 осіб. Ці події у Вінниці викликали широкий розголос по всій країні та певною мірою мали "продовження" в Запоріжжі та інших містах.

Враховуючи, що в активі Олійника так і не накопичилося якихось серйозних здобутків, які б могли переважити прокол зі штурмом облради, його відставка була лише питанням часу.

Враховуючи, що в активі Олійника так і не накопичилося якихось серйозних здобутків, які б могли переважити прокол зі штурмом облради, його відставка була лише питанням часу

Що стосується нового губернатора, то він працює чиновником у Вінниці уже більше 20 років - з 1994-го. В його послужному списку посади заступника голови територіального відділення Антимонопольного комітету, завідуючого відділом секретаріату ОДА, начальника відділу економіки ОДА, заступника голови ОДА та заступника мера міста.

При цьому на посаді заступника та першого заступника голови ОДА Коровій пропрацював з 2000-го по 2010 рік, а з 2011-го до лютого 2014-го був заступником міського голови Володимира Гройсмана. Отже, новий губернатор Вінниччини - це чиновник з колосальним досвідом, який прекрасно обізнаний в усіх нюансах життя і області, і її головного міста, до того ж міцно пов'язаний зі спікером Володимиром Гройсманом.

Отже, після призначення Коровія Гройсман, який і без того мав неабиякий вплив на ситуацію в місті, лише посилив свої позиції. Як відомо, обов'язки мера Вінниці після переїзду Гройсмана до Києва виконує секретар міськради Сергій Моргунов, з яким Володимир Борисович успішно співпрацював весь час свого мерства. Таким чином з сьогоднішнього дня і в.о. мера Вінниці і губернатором області працюють люди спікера.

Джерело: Еspreso.tv