Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Як Яценюк хоче обвести парламент навколо пальця

Воскресенье, 14 Декабря 2014, 17:15
Текст бюджету-2015 з’явиться в парламенті у двадцятих числах грудня. Чим пізніше його побачать депутати, тим більше шансів, що вони змушені будуть його підтримати

Фото: oboi-dlja-stola.ru

Прем'єр пообіцяв, що законопроект про державний бюджет буде внесено до парламенту разом із пакетом поправок до бюджетного кодексу. Вочевидь, що проект бюджету на наступний рік має бути розроблений з урахуванням цих поправок. Тобто, депутатів ставлять перед фактом: хочете аби бюджет був прийнятий - маєте проголосувати за всі зміни до податкового кодексу, за всі, цифри, які запропонує Уряд. Ні - бюджету не буде і винними у Кабміні зроблять депутатів.

Варто зауважити, що критика на адресу прем'єра за затримки з бюджетом є справедливою. По-перше, проект бюджету мав бути поданий ще в середині вересня, але парламент документу не побачив. Це було перше значне порушення уряду. Зрозуміло, чому воно виникло - передвиборча кампанія змушувала Яценюка як лідера "Народного Фронту", не розкривати всі карти. Тобто, він розповідав з телеекранів, що доведеться затягнути паски, але не говорив про все. Інакше б "НФ" не отримав високого рівня підтримки виборців. Хитрість спрацювала.

Бачимо, як соратники Яценюка ставлять колег по коаліції у некрасиву позу. Мовляв, коли не зберетеся на позачергове засідання чи, боронь Боже, критикуватимете бюджетні цифри і питатиметесь про курс гривні або ж податкову базу, значить, ви проти української армії

По-друге, законопроект про держбюджет з'явився в Раді 12 грудня, а вже наступного дня відкликаний на доопрацювання. Пояснення - необхідно врахувати всі пункти підтриманої ВР програми уряду. Маніпуляції з проектом бюджету викликали у багатьох сумнів, що цей документ готовий і що за тиждень нардепи отримають дійсно ефективний фінансовий дороговказ. Скоріше за все, в парламент буде внесено бюджет, до якого у законодавців виникне безліч запитань. Проте через обмаль часу до Нового року їм доведеться або затверджувати те, що є, або ж економіка найближчі місяці перебуватиме у ручному управлінні урядовців. Що однозначно погано, оскільки під такий режим управління ніякий МВФ кредитів не дасть.

У "НФ" вже розпочали інформаційну артпідготовку. Олександр Турчинов заявив, що в разі, якщо уряд внесе закон про бюджет раніше, Раді варто зібратися позачергово. А віце-спікер, "фронтовик" Андрій Парубій акцентував на видатках на армію. Міністр оборони попросив для свого відомства 50 млрд. грн. "Ми будемо підтримувати всі цифри Міноборони і більше того намагатимемось виділити ще більше коштів", заявив він. Бачимо, як соратники Яценюка ставлять колег по коаліції у некрасиву позу. Мовляв, коли не зберетеся на позачергове засідання чи, боронь Боже, критикуватимете бюджетні цифри і питатиметесь про курс гривні або ж податкову базу, значить, ви проти української армії.

Якщо прем'єр планує діяти такими методами й далі, то йому потрібен не демократичний парламент, а більшість часів Януковича, яка безмовно тиснула на кнопки за помахом руки Чечетова. Раду нагинають. Залишилося оголосити кастинг на нового парламентського "диригента".