Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

44 українських міста та районні центри досі мають радянські назви

Вторник, 15 Июля 2014, 14:12
На українській мапі жива пам'ять про епоху СРСР

В Україні вже за 23 роки незалежності залишаються міста з назвами радянської доби. Найбільше їх у Донецькій області (9), у Луганській (8) та в Криму (7), з'ясувала Gazeta.ua.

Серед міст, що мають за назву привид СРСР, є й обласні центри Дніпропетровськ та Кіровоград.

Найзахіднішим радянським топонімом в Україні є шахтарський райцентр Червоноград на Львівщині.

25 радянських назв ушановують комуністичних діячів. Найбільше - по три рази - чільного партійця Сергія Кірова, революціонера на прізвисько Артем і творця комунізму Володимира Ульянова-Леніна.

Міста на Донеччині названі на честь болгарського комуніста Георгія Димитрова та француза Моріса Тореза. Решта 18 населених пунктів прославляють Червону армію, гвардію, партизан, Комуністичний інтернаціонал, 1 травня.

Однак після розпаду Радянського Союзу назви деяких міст таки змінили. Замість Карло-Лібкнехтівська з'явився Соледар, Жданову повернули назву Маріуполь, Ворошиловград знову став Луганськом, а Комунарську присвоїли ім'я українського мецената - промисловця і банкіра Олексія Алчевського.

Перейменувати місто коштує кілька тисяч гривень. Для зміни назви потрібно провести референдум та зібрати підписи щонайменше 10 % мешканців населеного пункту.