Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Що патентують українці?

Четверг, 26 Июня 2014, 11:10
Щороку наші співвітчизники патентують декілька тисяч винаходів, проте більша частина ноу-хау через різні причини залишається незатребуваною

Останніми роками найбільше новинок українці пропонують у медицині та в сільському господарстві. Утім, люди патентують все, що можна. "ДС" пропонує декілька ноу-хау, котрі були запатентовані цього року.

Пластиковий стаканчик для харчових продуктів

Мешканка Миколаєва Людмила Заноскіна отримала патент на пластиковий стаканчик для харчових продуктів (сметани, йогурту тощо), котрий складається з двох половинок. Як пояснює авторка винаходу, після спорожнювання звичайного стаканчика на внутрішній поверхні його бічної стінки й дна залишається деяка кількість продукту, яку можна дати вилизати домашнім улюбленцям. Однак найчастіше розміри ємності такі, що кішкам і собакам вилизувати їх незручно і навіть неможливо. А якщо робити стаканчик з двох половинок, скріплюючи їх за допомогою смужки фольги (аналогічно тому, як приклеюється до його верхньої частини  кришка з алюмінієвої фольги), то його можна без проблем розділити на частини. Кицька чи собака зможуть легко вилизувати вилизувати залишки продукту з половинок стаканчику.

Годинник-браслет флеш-пам'ять

Валерій Калюжний із Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (Луганськ) запатентував гнучкий браслет, зокрема для годинників, який має застібку-фіксатор, до якої прикріплений блок флеш-пам'яті. Основний недоліком звичайного браслета-годинника, на думку винахідника, є обмеженість його функціональних можливостей, зокрема застібки, яка, незважаючи на складну конструкцію, використовується лише за одним призначенням - фіксує браслет на руці. "Нове технічне рішення дозволяє завжди на руці мати мобільний блок флеш-пам'яті, що з одного боку зручно, а з другого - практично виключає можливість втрати такого дрібного виробу", - пояснює Валерій Калюжний.

Овочевий салат "Луганський"

Луганський винахідник Валерій Калюжний не обмежився лише застібкою для браслета з флеш-пам'ятью. Він запатентував спосіб приготування та подання овочевого салату "Луганський". Рецепт приготування такий: свіжі огірки, помідори та цибулю ріжуть на однакові часточки, а ось зелень - дрібно, заправляють все це олією та перемішують всі інгредієнти. Готовий салат викладають у прозорий стакан з кришкою чи без неї одноразового використання, в якому подають споживачу. Особливі моменти, на яких наголошує автор цього ноу-хау, - часточки всіх нарізаних овочем повинні мати приблизно однаковий розмір, цибулю використовують звичайно ріпчасту, а заправляють соняшниковою олією.

Їстівна пакувальна плівка

Група науковців Харківського державного університету харчування та торгівлі запропонували спосіб виробництва плівкового пакувального матеріалу на основі природних складових. Харків'яни запропонували виготовляти плівку з природних складових, використовуючи низькомолекулярний хітозан та відвар деревію, що запобігає розмноженню патогенних мікроорганізмів. Такий плівковий матеріал можна використовувати для упакування харчових продуктів, вологість яких не перевищує 25 %, або як покриття для фруктів, овочів, м'яса, м'ясних продуктів, сиру тощо.  

Портативний інтелектуальний алкотестер

В інституті кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України винайшли портативний інтелектуальний алкотестер для контролю стану сп'яніння людини. Вчені запатентували переносний пристрій, який дає змогу на місці контролювати рівень алкоголю в крові простим способом без забору біологічних рідин, на основі вимірювання концентрації парів етанолу у повітрі, що видихає водій автомобілю. Цікаво, що алкотестер пропонується вмонтовувати у жезл, котрим користуються даїшники.

Ароматизований пакет для сміття

Фірма "Брендсон компані лімітед" стала власником патенту на ароматизовані пакети для сміття. "Однією з основних проблем, що виникають при зберіганні побутового сміття в домашніх умовах є наявність неприємних запахів, що виникають із-за розкладання органічних відходів", - констатує винахідник Андрій Здесенко. Тому він запропонував додати до матеріалу, з якого виготовляються сміттєві пакети, ароматичну добавку у кількості 1-6 %. На думку винахідника, використання ароматизаторів з запахом евкаліпта, апельсина, лимона, лаванди найефективніше нейтралізує запахи побутових відходів.  

загрузка...