Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Соціальний ліфт собаки Павлова та Банківський арешт пропагандонів

Понедельник, 17 Октября 2016, 19:00
Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня

"Деловая столица" продовжує DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний та scriptum - текст) або скорочено D.Scriptum. Тут ми розповідадимемо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Соціальний ліфт собаки Павлова

Справжній фурор в українському інформпросторі викликало вбивство в Донецьку російського терориста Арсенія Павлова, більш відомого за своїм прізвиськом Моторола. Суперечки у соцмережах викликають хіба що версії щодо організаторів свята. Втім, переважає думка, що, в принципі, не так вже й важливо, хто і за що конкретно вбив цього "борця за рускій мір", якого українці в кращому випадку називають собакою, тим більше що й справжнє прізвище у цього бандита відповідне. Отже, радісного креативу в Інтернеті немає меж - у фотожабах, анекдотах, віршах та у прозаїчних постах масово стібуться зі всього, що має стосунок до події. Це як відома назва мобільника, так і, звісно, саме місце вбивства Мотороли - славетний ліфт, який у мережі навіть отримав назву "донецького соціального". До речі, вже активно складають списки тих, хто наступним увійде до цього "соціального ліфту" імені ФСБ. І серед них як нинішні ватажки "ДНР" і "ЛНР" на чолі із Захарченком, Плотницьким, Пушиліним та всілякими Гіві, так і колишні - Гіркін, Безлєр, Болотов, Бородай та, безумовно, неперевершений Губарєв.

Банківський арешт пропагандонів

"То Моторола, то ось це... Просто свято якесь", - так реагують українські інтернет-користувачі на сьогоднішню новину з Лондона про те, що Велика Британія вирішила заблокувати банківські рахунки російського пропагандистського каналу Russia Today. І це рішення, як особливо підкреслюється, перегляду не підлягає. Російським пропагандистам пропонують не скиглити, а готуватися до Гаазького трибуналу, де у них буде повна свобода слова, а також жартують про друга Мотороли Філліпса, який тепер залишився без зарплати, але хоча б уникнув фізичної зачистки. Та припускають, що якби Ілля Репін був живий, він би обов'язково намалював нову версію своєї відомої картини "Арешт пропагандиста", котра вже б називалася трошки інакше - "Банківський арешт пропагандонів".

Брошура внутрішнього згоряння

Центральною внутрішньоукраїнською темою в мережі стало так звана "брошура Тарути", яку цей нардеп розповсюдив саме закордоном - у Вашингтоні. Йдеться про 30 сторінок компромату на голову українського Нацбанку Валерію Гонтарєву під гучною назвою "Загроза економічній безпеці України". У соцмережах вже детально обговорюють представлені нардепом-олігархом матеріали як щодо діяльності Гонтарєвої до її приходу в крісло глави НБУ, так і під час її нинішнього керування. Як виявилося, особливих прихильників у Гонтарєвої де-факто немає, а ось противників - хоч греблю гати. "Це є своєрідною брошурою внутрішнього згоряння", - резюмують провідні блогери, натякаючи на серйозний удар по репутації глави Нацбанку та намагання Тарути задіяти США до повтору так званого "ефекту Шокіна", коли американські урядовці тиснули на офіційний Київ, аби скандального генпрокурора таки було б відправлено у відставку.

ІДІЛ втратила головний міф

В українському сегменті Інтернету активно обговорюють центральну світову подію - початок штурму іракською армією за підтримки спецпідрозділів та авіації Заходу мільйонного міста Мосул - головної твердині "Ісламської держави" на іракській території. Експерти вже впевнені, що цей штурм засвідчить, наскільки стійкими та фанатичними будуть бійці ІДІЛ в обороні та чи є на сьогодні у радикальних ісламістів реальний бойовий дух. Якщо виявиться, що "справжніх буйних небагато", то це серйозно спростить життя західній коаліції не лише в Іраку, а й у Сирії. До речі, на сирійському антиіділівському фронті також відбулася дуже знакова подія - група сирійських повстанців, підтримувана Туреччиною, звільнила місто Дабік на півночі Сирії від терористів з "Ісламської держави". Інтернет-користувачі нагадують, що місто Дабік займає центральне місце в ідеології ІДІЛ, бо саме тут має відбутися фінальна битва з "невірними". Тепер же "Ісламська держава" фактично втратила свій головний міф, що негативно позначиться на мотивації ісламських терористів.

Ліквідація стихійного лиха скотчем

Українськими соцмережами активно гуляє свіже фото наслідків негоди, яка днями вирувала в Одесі. На світлині задокументовано неймовірний факт одеської "Операції "Ліквідація" - на центральній алеї Аркадії плитку, яка відпала під час недавньої стихії, прикріпили на місце за допомогою скотчу. "Дефіциту на скотч в Одесі немає", "Це нова віха у будівельному ремонті, екологічно чисто, без жодних шкідливих цементів", "Добре, що до себе на кухню плитку не віднесли", - жартують інтернет-користувачі над одеськими умільцями.

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество