Мир

Путін подякував Меркель: «Danke, Frau Ribbentrop!»

Активізація терористів на Донбасі свідчить про те, що президент РФ вже знає: нинішнє голосування в ЄС по Україні і Росії буде вигідне Кремлю

Проведення запланованої на вчора відео-конференції між урядом України, ОБСЄ та сепаратистами Донбасу, за яку так активно виступала канцлер Німеччини, зірвалось. Про це заявили представники ОБСЄ, відмовившись пояснювати причини провалу своєї місії. В той же час, представники ДНР та ЛНР взагалі заявили, що їх ніхто на цей захід не запрошував. Власне ця заява свідчить про те, що ніякої конференції Владімір Путін, який і запропонував Ангелі Меркель підтримати таку ініціативу, і не планував організовувати. Це лише був ще один маневр перед позачерговим самітом ЄС, який проходить сьогодні, щоб показати Брюселю, як Москва нібито прагне миру в Україні. Хоча, масований контрнаступ терористів, який вони почали ще вчора на Донбасі проти наших військових, свідчить про те, що Росія робить ставку виключно на війну. 

Владімір Путін може сміливо чіпляти на лацкан свого піджака чергову медаль за маніпуляції міжнародним співтовариством. Адже зараз він знаходиться в Бразилії, де проходить саміт виключно дружніх Росії країн БРІКС, отримує компліменти і невдовзі поставить підпис під створенням альтернативної МВФ фінансової установи – банку БРІКС. Паралельно проходить позачерговий саміт ЄС, на якому сьогодні ввечері має пройти голосування щодо підтримки Україні, а також буде розглядатися питання введення чергового пакету санкції відносно Росії. І поведінка Владіміра Путіна в історії з організацією відео-конференції з терористами, свідчить про те, що йому вже відомі результати цих голосувань.

Власне, саме Путін виступив ініціатором проведення такої конференції за участю ОБСЄ, влади України та сепаратистів 14 липня. Але відповідний проект чомусь попросив озвучити свою подругу Ангелу Меркель, яка наївно погодилась, за що і отримала у відповідь всесвітній флешмоб від українців та їх друзів під умовною назвою "Danke Frau Ribbentrop!". Таким чином, Путін зумів тимчасово відвести від себе гнів за підтримку терористів на Донбасі і переклав частину відповідальності за війну в Україні на німецького канцлера.

За задумом, відео конференція мала відбутися вчора. Але, цілком логічно, що ніхто, окрім ОБСЄ, в якій чомусь продовжують вірити російському президенту, про це не був повідомлений. Мовчання ж Києва, який вже звик до таких пасток Кремля, в цьому випадку було достойним. Зрештою, там прекрасно розуміють, що ніяких переговорів з терористами бути не може в принципі. Хоча б тому, що вести їх банально ні з ким. Оперативне підтвердження цьому можна було спостерігати по тому, як активізувалися вчора бойовики на всіх напрямках АТО в Донецькій та Луганській областях. Зокрема, атакували українських військових поблизу стратегічного на сьогодні села Маринівка, оточили три бригади на Луганщині біля прикордонного Ізвариного, піддірвали радіовежу Донецького аеропорту і підірвали залізничні шляхи поблизу Горлівки.

Тим самим бойовики, а з ними і їх головний патрон Владімір Путін вчергове демонструють, що їм начхати на те, що думає Європа, начхати на прагнення Києва встановити мир на Донбасі і начхати на партнерів Росії в ЄС. Навіть таких важливих, як Німеччина і її канцлер Ангела Меркель.