• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Олексій Устенко

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу"

Олексій Устенко
Олексій Устенко / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 7 квітня 1994 року в Києві. Батько Олег Леонідович Устенко — кандидат економічних наук, член наглядової ради Міжнародного Фонду Блейзера, радник президента України Володимира Зеленського (з 28 травня 2019 року).

Олексій Устенко у 2014 році закінчив факультет міжнародної економіки та менеджменту Київського національного економічного університету. У 2014—2015 рр. продовжив навчання у City University London на факультеті міжнародної бізнес-економіки (International business economics), де здобув ступінь магістра.

Із 2019 року навчається в аспірантурі Київського економічного університету.

Олексій Устенко
Олексій Устенко / sluga-narodu.com

Трудова діяльність

Із 2016 року — голова інвестиційного напрямку ТОВ "Агродженерейшн". Експерт з інвестицій та розвитку аграрного сектору.

Засновник низки аграрних підприємств: ТОВ'Агроголден", ТОВ "Агротрейд Ленд", ТОВ "Агро Трейдінг Київ", ТОВ "Агроніжин", ТОВ "Дубровицький Агропродукт", ТОВ "Ріна-Агро".

Координатор Гарвардського клубу в Україні.

Політична діяльність

Був помічником-консультантом народного депутата України VIII скликання від ВО "Батьківщина" Валерія Дубіля на громадських засадах.

У 2019 році пройшов до Ради IX скликання від партії "Слуга народу" (під №86 у списку) як безпартійний. Член однойменної фракції. Входить до Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики і до міжфракційного об'єднання "Українці в світі".

Народні депутати від партії "Слуга народу" Олексій Устенко і Руслан Стефанчук
Народні депутати від партії "Слуга народу" Олексій Устенко і Руслан Стефанчук / facebook.com/ustenko.oleksii/

За даними порталу posipaky.info, має 8 помічників, причому всі працюють на платній основі. Однак на сайті ВР зазначено, що у нардепа всього три помічники, один ыз яких працює на громадських засадах. Станом на вересень 2021 року відвідав 93% засідань Ради, у 26% випадків голосував проти фракції.

Максимально голосує за доступ до публічної інформації, за запобігання сексуальному і домашньому насильству, за захист тварин та збереження лісів Карпат, за зменшення податку на купівлю вживаних автомобілів, за пенсійну реформу тощо. Переважно не голосує за державне фінансування партій. Максимально не голосує за квоти для української мови на радіо та телебаченні. Ніколи не голосує за декомунізацію. У кнопкодавстві помічений не був.

Виступає за підвищення податків для всіх українців.

Звичайно, в першу чергу повинні платити ті, хто ці податки зовсім не сплачує. Це боротьба з офшорами і з тими, хто справді не поповнює скарбницю держави. А починати треба з тих, хто не платить податки у великих об'ємах. Загалом же, податки повинні підвищуватися абсолютно для всіх, хто працює на території України

Олексій Устенко

За весь час роботи в парламенті виступав із трибуни Ради 7 разів, із місця — 12. Станом на вересень 2021 року подав шість депутатських запитів. Є автором кількох законопроєктів, зокрема щодо створення вільної економічної зони туризму на Закарпатті та щодо покращення адміністрування акцизного податку. За даними порталу "Слово й діло", виконав лише 22% своїх обіцянок.

Скандали

  • У вересні 2019 року Устенко заснув у залі парламенту. Відповідне фото виклав у мережі парламентський фотокореспондент Ян Доброносов. "Втомився", — лаконічно підписав він знімок.

Фото обурило користувачів соцмережі, які одразу ж звернули увагу на юний вік нардепа й зазначили, що, ймовірно, парламентар усю ніч розважався, тож тепер на роботі відсипається.

  • У грудні 2019 року Устенко в ефірі одного з телеканалів заявив, що Росія напала на Україну у 2014 році через закон про мову.

В 2014 році був прийнятий закон про мову, після чого спровокувалися всі ці дії в Криму, після чого Російська Федерація зайшла до Криму. Це було одним з того, з чого все почалося

Олексій Устенко

Йшлося про скасування закону Ківалова-Колесніченка. Мовний закон авторства депутатів від Партії регіонів Сергія Ківалова і Вадима Колесніченка був ухвалений Верховною Радою в липні 2012 року. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. 24 лютого 2014 року Верховна Рада проголосувала за скасування цього закону. Це, зокрема, стало підставою для заяв про "утиски прав російськомовного населення в Криму". Тодішній в.о. президента Олександр Турчинов відмовився підписувати це рішення і наказав розробити новий законопроєкт. 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав неконституційним закон "Про основи державної мовної політики" Ківалова-Колесніченка. 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила новий закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Варто зазначити, що сам Устенко — російськомовний, у соцмережах і в розмовах із журналістами в кулуарах парламенту він говорить російською.

Олексій Устенко в залі Верховної Ради
Олексій Устенко в залі Верховної Ради / facebook.com/ustenko.oleksii

Цитати

Про вечірку "слуги" Тищенка під час локдауну: "Народні депутати не мають права на приватне життя, адже в першу чергу вони мають подавати приклад для всіх, тим паче, що ми не опозиція. Наша фракція встановлює закони, правила гри і безумовно, що як ми, так і Кабінет міністрів чи влада на місцях має демонструвати поведінку, яка повністю відображає закони і рішення, які ми приймаємо".

Порівняв Україну з Сомалі, вересень 2021: "Ситуація з безпекою в Україні за всі роки незалежності стала нагадувати Сомалі".

Особисте життя

Одружений із Устенко Аліною Олександрівною. Інформації про дітей у відкритому доступі немає.

Олексій Устенко, "Велике будівництво"
Олексій Устенко, "Велике будівництво" / facebook.com/ustenko.oleksii

Статки

Устенко задекларував дві квартири батьків у Києві, де має право безоплатного користування, та квартиру дружини в столиці площею 85,7 кв. м. Також він вказав у документі колекцію монет дружини як антикварний виріб.

У нардепа є авто Audi Q5, яким також користується його дружина Аліна.

Устенко зедкларував криптовалюти на 16,3 млн гривень.

Його зарплата в Раді за минулий рік склала 480 611 гривень, відшкодування коштів на виконання депутатських повноважень — 504 480 гривень, компенсація за проїзд — 90 тисяч гривень, дохід дружини від підприємницької діяльності склав 148 тисяч гривень, стипендія в Київському Національному Економічному Університеті імені Вадима Гетьмана — 58 866 гривень, дохід від відчуження нерухомого майна — 1 920 902 гривні.

Устенко з дружиною зберігають готівкою 150 тисяч гривень і 35 тисяч євро, у Приватбанку в Аліни Устенко є 123 343 гривні.

Соцмережі

Устенко — не надто відомий і не надто популярний нардеп. На своїй сторінці у Facebook, де він висвітлює переважно свою парламентську діяльність, у нього, станом на вересень 2021 року, трохи більше 4 із половиною тисяч френдів і трохи більше тисячі підписників.

Instagram він майже не веде: там у нього, станом на вересень 2021 року, лише 14 дописів, 363 підписники й 20 підписок.

В інших соцмережах помічений не був.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua