• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Тимофій Милованов

Економіст. Позаштатний радник глави Офісу президента Андрія Єрмака. Колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Тимофій Милованов / УНІАН
Зміст

Освіта та викладацька діяльність

Тимофій Милованов народився в Києві в 1975 році. Закінчив в столиці України Природничо-науковий ліцей № 145, а потім навчався в Київському політехнічному інституті за фахом "менеджмент." Закінчив КПІ в 1997 році, а в 1999 отримав ступінь магістра економіки в Консорціумі економічних досліджень та освіти при Києво-Могилянській академії.

Після цього Милованов продовжив навчання в США: у 2001 році він отримав ступінь магістра економік в університеті Вісконсину у Медісоні, а в 2004 році там же отримав ступінь доктора філософії (Ph.D.) з економіки.

Після цього Милованов викладав в Боннському університеті (Німеччина), Пенсільванському та Пітсбурзькому університетах (США).

Як розповідав сам Милованов, він виїхав з України, тому що не міг реалізувати себе як вчений і образився на державу.

Тимофій Милованов

"Я вчений. До 2014 року мені була нецікавою Україна, тому що я побудував свою кар'єру на Заході. На жаль, для мене не було місця в Україні, коли я звідси поїхав. На жаль, не було можливості мені стати вченим тут. І я образився на країну. Тому що немає місця. Як люди емігрують, так. Як люди ображаються на державу, кажуть: я не буду платити тут податки. Все крадуть, кругом корупція, я не буду... Ображаються всі, все суспільство ображено на державу. Так само і я був "

Повернувся в Україну Милованов вже в 2014 році. Причиною таких змін він назвав "загибель людей".

У 2014 і 2015 рр. видання Forbes Ukraine включало Тимофія Милованова в рейтинг кращих українських економістів — Top Economic Thinkers. Милованов також є співзасновником аналітичної платформи VoxUkraine, основне завдання якої — діяльність, спрямована на розвиток економічної дискусії і надання якісної аналітики економічних і інших найважливіших процесів в Україні.

Тимофій Милованов

"У 2014 році економісти світового рівня хотіли допомогти Україні. Однак швидко з'ясувалося, що експертиза навіть нобелівських лауреатів нікому не потрібна — ні Кабміну, ні Верховній Раді. Тоді ми вирішили піти значно довшим, але більш фундаментальним шляхом: підвищувати рівень освіти і економічної дискусії в Україні. Саме так у вересні 2014 го з'явився блог для економістів — VoxUkraine.org "

У 2015 році Милованов став членом міжнародного академічного ради Київської школи економіки, в 2016 році — і. о. президента КШЕ. Нині є її почесним президентом.

У липні 2016 року Верховна Рада призначила Милованов членом Ради Національного банку України. У жовтні того ж року він став заступником голови Ради НБУ. Звільнили з посади члена НБУ Милованова в жовтні 2019 року.

Тимофій Милованов
Тимофій Милованов

Політична карʼєра

Милованов став відомий широкій публіці у звʼязку з тим, що у 2019 році разом з Київською школою економіки організував в Трускавці тренінг майбутніх народних депутатів від партії "Слуга народу", хоча сам, за його словами, на виборах президента голосував за Петра Порошенка, а на парламентських взагалі не голосував. Тижневий семінар для новообраних депутатів обійшовся "Слузі народу" в 10 мільйонів гривень.

Тимофій Милованов

"Вашим завданням буде пошук нових шляхів зростання економіки. А нашим завданням, як економістів, допомогти вам зробити ваші ідеї моделлю, що працює"

Милованов був впевнений, що навчання допомогло обраним депутатам.

Тимофій Милованов

"Воно згуртувало команду, дозволило їм трохи зрозуміти, куди вони заходять, дозволило їм дати огляд, чого потрібно навчитися, які навички їм потрібні. Зрозуміло, що за 7 днів можна тільки зрозуміти меню, а після цього далі потрібно вчитися постійно"

Як розповідав Милованов, саме після "Школи депутата" у нього зʼявилася довіра до Зеленського. Пізніше, в середині літа, майбутній премʼєр-міністр Олексій Гончарук запросив Милованова приєднатися до його команди, яка обговорювала різні економічні питання, коли він ще працював заступником голови Офісу президента.

29 серпня 2019 року Верховна Рада підтримала запропонований новим премʼєр-міністром Олексієм Гончаруком склад уряду. Милованов зайняв пост міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (міністерство було створено шляхом обʼєднання міністерства економічного розвитку і торгівлі та міністерства аграрної політики та продовольства).

При цьому сам Зеленський проводив співбесіду Милованова до призначення. Як стверджував сам Милованов, він тоді заявив, що дуже лояльний до премʼєра, буде підтримувати його в будь-якій ситуації та піде разом з ним. Це і відбулося в березні 2020 року, коли уряд Гончарука відправили у відставку.

14 квітня 2021 року Кабінет міністрів призначив Милованова виконуючим обовʼязки генерального директора ДП "Національний фонд інвестицій України".

Тимофій Милованов

"Сподіваюся, що мої знання будуть корисні керівництву України"

Тимофій Милованов
Тимофій Милованов

Скандали

Милованов відомий багатьма скандальними заявами. Так він говорив, що не любить читати книги, тому, що це "самообман".

Тимофій Милованов

"Займатися освітою через читання книг — це самообман. Ніхто сьогодні так не вчиться. Всі читають книги. Вважається, що всі читають. Це модно. Це корисно. Це для освіти і розвитку. Про це пишуть в соцмережах. Влаштовують флешмоби. Розповідають про великих людей, які читають по 300 книг на рік. Мені читати книги нудно"

Ще до свого призначення в Кабмін, Милованов говорив про Україну, як про державу, що "непотрібна".

Тимофій Милованов

"Українцям треба нарешті плюнути на державу і почати робити все самим. Якби у мене була політична партія, я б зробив їй слоган: "Держава нам не потрібна!". Держава поставила себе в таку позицію, що стала нерелевантною. Вона краде, вона непрофесійна, загрібає все під себе. Я б плюнув на неї і почав все робити самостійно"

Милованов неодноразово заявляв, що вживав наркотики, причому робив це навіть під час написання дисертації. За словами міністра, вживання марихуани його не вразило.

Тимофій Милованов

"Марихуану в Україні я ніколи не курив, хоча це і нескладно в школі було або в університеті. Тому що немає. А ось знаєте, де я її курив і тільки там? Це коли в аспірантурі був на докторської. Всі американці курять, а хто докторанти — вони просто курять марихуану нон-стоп. І там мені дали... Тільки в той період, коли мені потрібно було придумати дисертацію"

У жовтні 2019 року Милованов в Вашингтоні озвучив інвесторам ідею залучити українську зірку Вєрку Сердючку до популяризації земельної реформи.

Народний депутат Олександр Дубинський

"Забув вам розповісти про ідею залучити Сердючку до популяризації земельної реформи. Цю ідею Милованов озвучив інвесторам у Вашингтоні. На питання "хто це?", Він сказав: "local lady Gaga"

На посаді міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Милованов скаржився на свою зарплату, називаючи її "неприйнятно маленькою", і скаржився, що її вистачає тільки на поїздки в таксі.

Тимофій Милованов

"Зарплата неприйнятно маленька. Не можна займатися самообманом: коли люди приймають рішення рівня дуже великого підприємства, і ми їм платимо по 15 000-20 000 гривень, зрозуміло, що ми штовхаємо їх на корупцію. Або некомпетентність"

Прийнятною Милованов називав зарплату від 5 до 10 тисяч доларів. З його зарплатою був і ще один скандал, коли зʼясувалося, що Милованов отримав премію в розмірі 1630% окладу або 236 тис. грн.

Олексій Гончарук (другий праворуч) та міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов (другий ліворуч) під час конференції з реформи управління земельними відносинами «Земля як фактор розвитку українського села»
Олексій Гончарук (другий праворуч) та міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов (другий ліворуч) під час конференції з реформи управління земельними відносинами «Земля як фактор розвитку українського села»

Пандемія Covid-19 і введення карантину стало поштовхом для ще кількох скандалів з Миловановим. Він був прихильником жорсткого карантину і наполягав, що в Україні необхідно включити "друкарський верстат" і почати емісію гривні для поліпшення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції.

Тимофій Милованов

"Я скажу те, що більшість економістів, які мене знають, будуть вважати неправильним і непопулярним. Потрібно закривати бізнес і надавати їм фінансування, якого зараз не вистачає. По суті, це друк грошей. Тобто я за радикальний карантин зараз і за радикальну підтримку"

З коронавірусною хворобою повʼязаний і ще один курйозний випадок. У лютому 2020 року на брифінгу щодо державної підтримки підприємств Милованов дав практичні рекомендації, як правильно чхати.

У січні 2021 року Милованов заявив, що цензура є "невідʼємною частиною свободи слова", і допустив її застосування в Україні.

Тимофій Милованов

"Сьогодні цензура стала невід'ємною частиною свободи слова. Ті, хто маніпулюють, створюють фейки і альтернативну реальність, можуть і повинні бути заблоковані"

14 лютого 2021 року Милованов викликав скандал своїми словами на адресу місії МВФ, яка завершила переговори з Україною і не затвердила надання траншу, сказавши, що МВФ "обкакався".

Тимофій Милованов

"Там МВФ обкакався, а не Україна. Якщо на це чесно дивитися"

Згодом Милованов заявив, що не збирається вибачатися за свої слова.

У березні 20201 року Милованов взяв участь скандалі з помічницею голови ЦВК Анжелою Єременко, яка опублікувала в своєму блозі повідомлення про секс-іграшку (вибратор), а потім звільнилася з ЦВК нібито через цькування в мережі. Милованов звинуватив українців в відсталості і розповів, як займався йогою на вулиці біля гей-клубу і секс-шопа.

Тимофій Милованов

"Це нормально — мати вібратор, нічого тут такого немає. Це просто показує відсталість частини нашого суспільства в питанні сексуальної освіти. Я 15 років тому працював у Німеччині. Для мене тоді було шоком як для українця то, що там було. Я займався йогою на вулиці, по діагоналі був гей-клуб, навпроти — секс-шоп, ще по діагоналі — церква. І вони всі разом, буквально 10 метрів один від одного, як-то уживалися. А у нас тільки що — вібратор собі хтось купив, то все — новина рівня національних"

Про Милованова грубо відгукувалися публічні особи. Так у 2019 році батько президента України Олександр Зеленський у своєму скандальному інтервʼю висловився про Милованова, порівнявши його з дубиною.

Олександр Зеленський

"Він за зовнішнім виглядом як дубина. А в житті я його зустрічав, обличчя таке, але він дуже розумний. Він не говорить красиво, може бути. Мені сподобалося, що він говорить просто. Він відстоює якісь речі... Я думаю, що його недаремно обрали. Хтось же його вибрав"

Народний депутат Максим Бужанський

"Милованов зізнався, що на президентських виборах голосував за Порошенка. Знаєте, його все таки потрібно вигнати нах*р. Не за підтримку Порошенка, просто трохи втомив цей парад дебілів"

"Дебілами" називав Милованова і олігарх Ігор Коломойський.

Ігор Коломойський

"Дуже сумно, що міністр економіки в Україні — дебіл"

Сімейне життя і захоплення

Тимофій Милованов/hvylya.net
Тимофій Милованов/hvylya.net

Про особисте життя Милованова практично нічого не відомо. За даними ЗМІ, у 2004 році він одружився з громадянкою США, але розлучився після чотирьох років шлюбу. Дітей у пари не було.

У шкільні роки займався вітрильним спортом.

Сторінка Тимофія Милованова в Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100004775745586

Варто відзначити, що на сторінці в особистій інформації досі зазначено, що Милованов проживає в Піттсбурзі, штат Пенсільванія (США).

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua