• USD 27.7
 • EUR 33.4
 • GBP 38.5
Спецпроєкти

Юрій Камельчук

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу"

Юрій Камельчук
Юрій Камельчук / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 12 лютого 1980 року у Львові. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Вивчав досвід бізнесу та організації суспільних просторів у Сингапурі, Ізраїлі, Швеції, Польщі та Іспанії.

Вивчав програмування, журналістику, інтернет-маркетинг, бізнес, психологію, фасилітацію, НЛП, тренерство, управління проєктами та біржеву торгівлю. Пройшов тренінги Тоні Робінса, Френка Пʼюселіка, Майкла Роуча.

Професійна діяльність

Підприємець, бізнес-тренер та консультант. Засновник ТОВ "Бізнесфорум", ПП "Єврокапітал", ПП "Прем’єр", ТОВ "Бізнесфорум Сістемс", ТОВ "Бізнесфорум Груп".

Юрій Камельчук
Юрій Камельчук

Робота в парламенті

На дочасних виборах у 2019 році пройшов до Ради за мажоритаркою по округу №124 на Львівщині. Член фракції партії "Слуга народу". Входить до Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Міжфракційні обʼєднання:

 • Українці в світі
 • Львівщина
 • БлокчейнФоЮкрейн (Blockchain4Ukrain)
 • Парламентська платформа боротьби з туберкульозом
 • Питна вода
 • Платформа з трансформації вугільних регіонів
 • Енергетика та довкілля
 • За Прискорену Євроінтеграцію Українського Бізнесу.

Камельчук виступає за виплати пенсій громадянам України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. Він вважає це "обовʼязком України". Також нардеп підтримує ідею відновлення подачі води в окупований Росією Крим.

16 вересня 2020 року голосував за проєкт закону № 3717, яким пропонувалося внести правки до статті 48 "Мова освітнього процесу у закладах вищої освіти", щоб іноземні громадяни та/або особи без громадянства могли здобувати вищу освіту іноземною мовою (у тому числі й російською).

Був частим гостем "телеканалів Медведчука" — NewsOne, ZIK, "112 Україна" — до їх закриття. Також часто відвідує ефіри на телеканалі "НАШ" Євгена Мураєва.

Юрій Камельчук
Юрій Камельчук

Скандали

 • 19 липня 2019 року Камельчук в ефірі програми "Говорить Великий Львів" порівняв професорку кафедри української мови Національного університету "Львівська політехніка", колишню нардепку від ВО "Свобода" Ірину Фаріон з експрезидентом Віктором Януковичем, сказавши: "Він теж професор!". Фаріон, своєю чергою, пообіцяла дати Камельчуку "в писок".
 • У жовтні 2020 року Камельчук заявив, що підтримує заборону абортів. На його думку, якщо жінку зґвалтували — це карма, і навіть якщо вона завагітніла від ґвалтівника — все одно не має права вбивати дитину в своєму лоні.
 • Юрій Камельчук — затятий антивакцинатор і прихильник конспірологічних теорій. Так, у грудні 2020 року Камельчук заявив, що не вірить в ефективність вакцин проти коронавірусу, оскільки це захворювання, за його словами, вигадане. При цьому він вважає, що саме ВООЗ вводить людей в оману.

Не держава вводить нас в оману. На мою думку, швидше нас вводить в оману ВООЗ. І на мою думку, наше МОЗ не може не чути ВООЗ, тому що у нього будуть великі проблеми на світовому рівні. Вони (МОЗ, – "ДС") вірять у певні медичні норми і стандарти, норми і стандарти визнання тих чи інших хворіб, способів і алгоритмів визначення, як їх тестувати і як їх лікувати, протоколи тощо. Ось у що вони вірять – у медичну систему. Я у медичну систему здебільшого не вірю

Юрій Камельчук

Також нардеп вважає, що всі вакцини виробляють в одній лабораторії і ліплять на них різні етикетки.

Давайте візьмемо за основу такий собі збірний образ західних вакцин. Як мені здається, їх розробляють в одній лабораторії — а потім беруть великі гроші (нібито за право використання напрацювань). До речі, приблизно так розроблялися і всі попередні вакцини

Юрій Камельчук

Крім того, депутат повʼязує вакцинацію дітей від різних хвороб із розвитком у них аутизму.

Юрій Камельчук на засіданні Верховної Ради
Юрій Камельчук на засіданні Верховної Ради

Є дослідження і спостереження окремих людей, яким багато по світу затикають рота. Про аутизм. Коли дитина в нормальному стані в 2-3 роки отримує щеплення і після того у неї розвивається аутизм

Юрій Камельчук
 • У грудні 2020 року в одному з інтервʼю парламентарій розмірковував про шкідливість проституції для енергетики людини і виступив проти легалізації цього ремесла.

Проституція, вона забирає енергію жінки, яка займається цим, і вона не додає точно енергії чоловікові, який іде до подібної жінки. Це у ведичних науках розписано

Юрій Камельчук
 • У березні 2021 року Камельчук запізнився на зʼїзд партії, а охорона КВЦ "Парковий" вирішила не пускати його без бейджа під час виступу президента Володимира Зеленського. У відповідь нардеп улаштував скандал і погрожував охоронцеві кримінальною відповідальністю за перешкоджання депутатській діяльності.
 • У квітні 2021 року нардеп у прямому ефірі одного з телеканалів назвав пенсіонерів "егоїстами".

В ефірі йшлося про заяву міністра соцполітики Марини Лазебної про те, що в квітні понад 10 млн пенсіонерів отримають одноразову доплату. В ефірі телеканалу провели опитування, за підсумками якого зʼясувалося, що більшість людей висловило думку, що держава повинна перш за все допомагати пенсіонерам, а не дітям або працездатним громадянам.

"Я зараз нарвуся на шквал критики. Я згоден із вами про деяку егоїстичність людей старшого покоління, які думають не про майбутнє, не про своїх дітей, а перш за все про себе. Це така невелика проблема в суспільстві, яка спочатку зʼявляється на такому дрібному рівні, але потім вона переростає в глобальні речі. Люди забувають, що таке жити разом, допомагати один одному", — заявив на це Камельчук.

На його думку, перше, що потрібно зробити пенсіонерам, — зрозуміти, що свої проблеми їм потрібно вирішувати самим.

"Друга річ також багатьом не сподобається. Я цього переконання дотримуюся майже 10 років — це зміна харчування, відмова від тваринної їжі і від мʼяса. Мʼяса, яке з досліджень психологів, передає ген страху. Те, що споживають, тим ми і є", — додав Камельчук.

Юрій Камельчук з дружиной Тетяною
Юрій Камельчук з дружиной Тетяною

Особисте життя

Про першу дружину парламентаря нічого не відомо, але з нею в нього є донька Луїза.

Нині нардеп перебуває в другому шлюбі з Тетяною Камельчук. 14 лютого 2020 року Юрій Камельчук на всю країну зізнався дружині в коханні.

Декларація

Зарплата нардепа в Раді склала в 2020 році 504 480 гривень, дохід його дружини від заняття підприємницькою діяльністю — 910 тисяч гривень. Камельчук тримає готівкою $18 тис доларів, його дружина — $23 тис і 259 тисяч гривень. Також нардеп задекларував біткоїни. Згідно з декларацією, ані в "слуги", ані в його дружини немає ні квартир, ні авто. Тетяна Камельчук зареєстрована в Червонограді Львівської області.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua